Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » C+E jogsi kijön 600 000...

C+E jogsi kijön 600 000 forintból?

Figyelt kérdés

Elvesztettem a munkámat, jelenleg ennyi pénzt tudnék a jogsira szánni. A C+E kategória kijön ennyiből, GKI-val, Páv-al meg mindennel, ami ahhoz kell, hogy tényleg dolgozni is tudjak.


Tudom az iskolák honlapján vannak árak, de azért kíváncsi lennék, hogy kinek milyen tapasztalata van, mennyibe került ténylegesen.



2021. jan. 18. 20:37
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

C: 230-250

CE: 150-180

GKI: ~150

PÁV: ~8500

II-es csop. orvosi: 7500

+ Ha buksz valamiből akkor pótvizsga (össz kb 16 vizsga, C elmélet 3 részes, C rutin, C bü vizsga, forgalom, E ugyanez csak ott 2 részes az elmélet ha jól emlékszem, GKI pedig 3 részes teszt, esettanulmány, forgalom, szóval sokmindenből meg lehet bukni és drága a pótvizsga...)

+ Eljárni az oktatásokra, vizsgákra

Szóval nem lehet biztosra mondani azt sem hogy kijössz és azt sem hogy nem. Ha szerencséd van akkor igen, lehet hogy kijön 600-ból. Sok mindentől függ ez. Nézz utána konkrét helyen az áraknak, és ezek alapján tudsz kalkulálni.

2021. jan. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Tacho kártya lemaradt, az is kell és 7k körül van. Plusz a jogsi cserének is van díja, ez a kettő már simán egy tizes.
2021. jan. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
A B jogsinál átmenetem mindemből elsőre, persze ettól még itt megbukhatok, csak azt mondom, hogy nem az a fajta vagyok, aki félvállról veszi ezeket.
2021. jan. 18. 21:02
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó tanács ez mellet kezd el tanulni a nyelvet is.

Angol,német a legjobb.

Ha pl egy adott országban szeretnél dolgozni pl Spanyol,Francia,Svéd akkor nyilván azt a nyelvet tanuld.

Sok sikert lehendő kolléga. 🙂

2021. jan. 21. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Van középfokú angol nyelvvizsgám, de azért van még bőven hova fejlődnöm, főleg szövegalkotás terén. De elsőnek csak belföldezni mennék.


Köszönöm! :)

2021. jan. 21. 07:59
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Az szuper,de most sokkal könnyebb fejleszteni magadat,sofőr meló mellet legyen az belföld munka után nem nagyon lesz kedved tanulgatni,tapasztalt alapján mondom.
2021. jan. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
szerintem inkabb akkor tanuljon nyelvet ha mar kamionozik. Sok kamionos 1 kukkot se beszel semmilyen nyelven, megis elboldogul kezzel-labbal, nyelvet tanulni meg majd menet kozben pl tanul hangos konyvbol, vagy rampas rakodasoknal uti szotarbol, vagy kompozas kozben stb...
2021. jan. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

#7 Ha fáradt az ember akkor nem fog úgy menni,nem butaságból mondom ezt.

Faterom is kamionos és sosincs annyi energiája hogy nyelvet tanuljon nagyon,mindig van valami,nyelvet jó ha rendszeresen tudod tanulni,itthon sokkal jobban lehet tanulni,nagy melegben nem fog tudni koncentrálni stb...

Igaz lehet mutogatni kézzel meg lábbal csak úgy minden több ideig tart,sokkal jobban szeretik ha rendesen tudsz beszélni velük.

Én furgonoztam és nyelv nélkül sokkal nehezebb voltak a dolgok,tanulni sem volt energiám mert mindig volt valami,ha pedig olyan helyen vagy pl közel a tengerhez nem hiszem hogy nyelvet fogsz tanulni ha nem inkább le mész oda ha 1-2 órát is kell gyalogolni.

Mostmár megy a nyelv így sokkal gyorsabban tudok haladni és több időm is van.

Most haza jöttem kamionos jogsiért és egy másik nyelvet tanulni,tanár segítségével sokkal gyorsabb megy.

Szóval csinálom a kamionos jogsit,nyelvet tanulok tanárral,főzni tanulok mert már meguntam a gyorskajákat,így sokkal egyszerűbb és hatékonyabb.

2021. jan. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
57%
en meg tenyleg kamionozok, a faradtsag meg nem kifogas. Alapbol 11 oras pihenod van, szanj csak 7 orat alvasra es pesz 5 ora szabad idod... kifogas mindig van. Ja es meg edzeni is van minden nap idom/erom mind1 mi tortent napkozben, meg akar 9 oras pihenonel is. Biztos velem van gond, de batoritsuk mar a kerdezot konyorgok es ne mindenfele faszsag indokokkal vegyuk el a fejlodes lehetoseget.
2021. jan. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

#9 Attól függ milyen munkát végzel?

Több fajta meló van,van ami nem nehéz és nem is fáradsz el benne de van amiben igen is el lehet fáradni.

Egyébként nekem a furgonozásban ilyen 9-11 órás pihenőben csak aludtam és sajna ettem mert ennyi pihenő idő luxus volt ennél a cégnél,de hát ugye tudjuk hogy ez a furgonozás gyilkos meló azért is váltok,több napon keresztül napi 4 óra alvással nem igazán fog az agyad de térjünk rá a kamionozásra inkább mert el tértem.

Kinek hogy jó a tanulás?

Nekem pihentnek kell lennem,csed is kell,ezen felül heti többször járok tanárhoz is,ez a nemzetközi mellet kivitelezhetetlen lenne számomra,csak bele kell gondolni.

Nekem a faterom nem ilyen melót végez ahol csak fogjuk ki nyissuk az ajtó,majd rá tolatunk a rámpára aztán várunk még meg raknak,előrébb gurulunk aztán be csukjuk az ajtót,nyilván ez mellet tényleg lehet tanulni de sokkal jobban halad az ember ha heti szinten tanárhoz is jár, legalább is szerintem.


Nekem a faterom mondhatni mindenes is lehetne.

A,beosztás.

Ez két hétből áll neki, hűtős pótkocsit húz ahol ő rakja meg majd ő is szedi le más országokban több helyen békával,itt azért pörögni kell,minden nap másnap rakodik meg újra és viszi máshová.


Majd jön neki 3 nap pihi.


B,beosztás.

Ez is két hetes,sima nyitott pótkocsit húz amin a végén van targonca,ezzel pakolja meg magát majd szedi le az építkezésen,itt sincs lazsálás.

Majd 3 nap pihi.


C,beosztás.

Egy hetes,itt pótkocsikat akasztgatás,fel rakodja,le köti,majd el viszi a szomszédba.

Egyedül ez az a hely ami fix.

2 nap pihi.


D,beosztás.

Két hetes,rönk szállító pótkocsi amin daru is van,ki megy vele az erdőbe meg rakja magát aztán el viszi és le szedi magát.

2 nap pihi.


E,beosztás.

Két hetes,itt ponyvás pót és gyűjtőzik de nagyon,itt már tényleg szükség van a nyelvre mert teljesen változó melyik országban van?

Ebben is el lehet fáradni.

3 nap pihi.

Majd előlről minden.

Ide az összeshez kell nyelvtudás,mutogatással dupla idő.


Ha minden jól megy majd egy ideig én is itt fogok dolgozni,ez mellet nem tudom hogyan lenne időm tanulni?

Ez az összes energiádat le szívja.

Az a jó ebben a munka helyben hogy változatos de a szó szoros értelmében,egyedül csak a C,beosztás mondhatni fix.


Őszintén szólva én voltam más emberekkel is 2-3 hétig mellettük,ők nem ilyen munkát végeztek de sosem volt annyi idő és kedv tanulni,főleg a nyári melegben,de igazad van lehet azért tanulni csak mondjuk nem úgy mint otthon,szerintem az pedig számít.

Én rá jöttem mikor fog legjobban az agyam,így abban az időben tanulok,ez a sofőr élet mellet kivitelezhetetlen lenne.


Szép sorjában rakom le a vizsgákat,tanulok is,így gyorsabban elértem a célom.

2021. jan. 22. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!