Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Milyen használt kisbuszt...

Milyen használt kisbuszt célszerű vásárolni külföldi személyszállítás céljából 2-3 millió forintból?

Figyelt kérdés

Opel Vivaro, Renault Traffic? Hány km legyen benne max? Mennyit képesek futni ezek az autók?

Illetve hogyan célszerű betörni a piacra? Vevői kör kialakítása (újsághirdetés, net?), célterület (München vagy más?) meghatározása stb.


2012. ápr. 7. 08:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A típus szinte mindegy,legyen jó műszaki állapotú és minél kevesebbet futott (nem csak óra szerint).

Bármelyik jól karbantartott dízelmotor simán elmegy félmilliót.

Ez a piac is túltelített,a hirdetés nem elég.Az idősebbek a Te célközönséged én mindenképp valamelyik nyugdíjas otthonnal próbálnék szerződni a helyedben esetleg az utazási irodáknál próbálkoznék akik ugyan leveszik a várható haszon egy részét de a szervezés oroszlánrészét leveszik a válladról cserébe.

Vidéki önkormányzatoknál is próbálkoznék városnézést,bevásárló utat ,rendezvényekre való szállítást képviselve.

Sok sikert!

2012. ápr. 7. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hasznos ötletek. Viszont: gondolom, mint Magyarországon mindent, ezt is feketén érné meg működtetni, ez esetben a számlát kérő vevők (önk., idősek otthona stb ) kiesnek a körből. Ha minden hivatalosan működik, a járulék adó stb elvisz mindent. Mindenesetre köszönöm a tippeket és az infókat!
2012. ápr. 7. 09:36
 3/11 gomzoli ***** válasza:

Nagyon hosszú és alapos gondolkodás előzhette meg ezt a szép és okos tervet!

Gondolom majd a bajor rendőrnek is azt mondanád, hogy az a 8 ember mögötted mind unokatesód, és ezért nem kell nekik se utasbiztosítás (hiszen ha a hibádból valamelyiknek baja lesz, majd zsebből fizeted a műtétjét), se menetjegy, és a rendőrt ez nem is fogja zavarni, mert azok az ilyen fekete dolgokra csak legyintenek...Főleg, amikor szúrópróbaszerűen leállítanak valami Rastplatzon, aztán te a válladat rángatod. A szállított emberekért felelősséggel tartozol. Ha feketén csinálod, a saját bőröd és vagyonod viszed a vásárra. Egy hiba, és egy életre lehúzhatod a rolót.

Naivitásod párját keresi. Azt hiszed ennyi? Levenni a pártízezret fejenként, oszt majd elviszlek?

2012. ápr. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 gomzoli ***** válasza:

Kérdésedre a válasz:

2-3 millióért csak a rizikó-korosztályt kapod ezekből az újonnan 8-10 milliós kocsikból (nyilván nem a fapad-doboz verziót áhítozod). Ha rendszeresen akarsz ezer kilométeres távokat folyamatosan vezetni (és oda is jutni), akkor nem lenne rossz komplett átgondolni a rászánt összeget.

2012. ápr. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Tisztelt gomzoli!

Köszönöm a kioktató és cinikus válaszodat! Tisztában vagyok, hogy mivel jár, ha az ember feketén vállalkozik. Te tisztában vagy azzal, milyen feltételei vannak ma az országunkban a vállalkozások működtetésének? Igazad van, kockázatot vállalnék. Mint ahogy azzal is vállalok, ha nem kockáztatok és ezzel a családot nem tudom eltartani, ergo az ő életükkel játszok. Érdemes mérlegelni.

Azzal is tisztában vagyok, hogy a 3 millió nem egyenlő a 8 millióval és a rajtuk kapható dolgok értéke is erősen különbözik.

Tisztelettel:

G

2012. ápr. 9. 16:54
 6/11 gomzoli ***** válasza:

Akkor nyilván azt is végiggondoltad, mit tennél egy általad esetlegesen előidézett baleset után, ahol mondjuk 5 személy 2 heti külföldi kórházi kezelésének a számláját benyújtják, az esetleges egyéb apró költségeken kívül (pl. pármilliós fájdalomdíj egy esetleges rokkantságért, vagy csak az utasaid kiesett jövedelmei, stb,) sorolhatnám, mi mindent fizetsz te a biztosító helyett, ha kiderül, hogy feketén szállítottad az embereket. Onnantól a te saját sarad, nagyokos! És pontosan ezzel veszélyezteted a saját családodat, ha majd behajtják a fejetek fölül a lakást is, ha van.

De legyen szerencséd, és ne legyen baleseted! Elég, ha évente egyszer megállít majd egy kombi az autópályán, aminek szép pirosan világító ZOLL felirat van a hátulján. Mert ha hetente kijársz, akkor piszok mázlid lesz, ha csak egyszer fognak meg évente. Ekkor a helyzet tisztázása után kapsz egy párezer Euros csekket, és örülj, (na meg a szerencsétlen utasaid is) ha továbbengednek az utadon. És amíg nem fizetted ki, addig ne nagyon akarj újra abban az országban felbukkanni a kocsiddal (ha egyáltalán hazaengednek, amíg nem fizetsz)....

A cinikus hangnemre sajnos rászolgáltál a meggondolatlanságoddal, és a felelőtlenségeddel.

2012. ápr. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 gomzoli ***** válasza:
Én nem azt mondom, hogy ne csináld, hanem azt, hogy ne feketén!
2012. ápr. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Rászolgáltam? Nagyokos? Ki a bánat vagy te? Igazságosztó, vagy minek hiszed magad? Az hogy van egy véleményed, le lehet írni anélkül is, hogy lenéznél és sértegetnél valakit. Pár szó még nekem is eszembe jutott menet közben, de több tisztelet van bennem annál, mint sem hogy ide leírjam.

Ajánlom magamat!

G

2012. ápr. 10. 14:30
 9/11 gomzoli ***** válasza:

Sajnálom, hogy csak odáig jutottál el az olvasás után, hogy a stílusjegyeket elemezd. És talán azon is el lehetne gondolkodni, hogy melyikünk az aki inkább rászorul a kiigazításra. Szerintem nem én tervezgetek felelőtlenül, adót csalva egy megbízhatatlan "vállalkozásba" vágni, mások és a családom sorsával játszadozva...

Gondolom ez adja a fene nagy önérzeted alapjait...

Sok szerencsét!

2012. ápr. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 halrém válasza:

Buta aki ezen besértődik, a válaszadónak teljesen igaza van!

Mégha nyersen is fejezi ki magát. Örülj, hogy józan véleményt is hallasz.

2012. ápr. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!