Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha 2020 Januárjában vizsgáztam...

Ha 2020 Januárjában vizsgáztam le kreszből akkor mi az utolsó időpont ameddig lethetem a jogsit?

Figyelt kérdés
Az első covid hullám miatt hónapokat csúsztam a vezetés kezdésénél, és utána pont a forgalmi vizsga időpontja előtt elkaptam én is ezt a vírust és karanténba kerültem. Aztán meg félt az oktató hogy elkapja ő is, ugyanis +1 hónapig köhögtem. Most Újra fogom kezdeni, de én már nem merek tervezni a legrosszabb forgatókönyvre is fel kell készülni.

2021. jan. 24. 10:17
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
Nem tudom, a covid miatt változott e, de alapból 2 év. Szóval egy éved még van.
2021. jan. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
91%

A gyakorlati vizsgára bocsátás egyik feltétele, hogy ne teljen el két évnél hosszabb idő a sikeres elméleti vizsga óta.


Még tavasszal volt hír, hogy az okmányok lejárati idejének meghosszabbításához hasonlóan, adott időszakot érintő esetekben ezt a két évet is meghosszabbítják, több, a képzéshez tartozó határidővel együtt. Az illetékes minisztérium államtitkára úgy nyilatkozott, hogy már készítik a módosítástervezetet.

Így is történt, két hónappal később megjelent a rendelet.

A jelenleg is hatályban levő „19/2020. (VI. 17.) ITM rendelet a veszélyhelyzet megszűnésével kapcsolatos egyes közlekedési képzésekkel összefüggő szabályokról” úgy rendelkezik, hogy a fenti határidő is, több mással együtt, a veszélyhelyzet lejártát követő 180 napig meghosszabbodik, ha a veszélyhelyzetben és az azt követő 15 napon belül jár le.


A veszélyhelyzet, a hatályban levő törvény szerint, 2021. február 9-én veszti hatályát, a lejáratot követő plusz 15 nap 2021. február 23. A veszélyhelyzet 2020. novembere óta tart.

Ha 2020. január adott napján tettél sikeres elméleti vizsgát, akkor sikeres gyakorlati vizsgát legkésőbb 2022. január adott napján tehetsz. Ez messze túl van a jelenlegi veszélyhelyzet lejártát követő 15 napon, úgyhogy számodra nem jelent hosszabbítást ez a rendelet.

Ha mostanság járna le a két év, legkésőbb február 23-ig, akkor a 180 nap miatt 2021. augusztus 7-ig kitolódna a határidőd.

Legalábbis, a jelenleg hatályban levő veszélyhelyzeti időszakot meghatározó törvény szerint. Lehet, hogy törvénymódosítással hosszabbítani fogják, de az nem várható, hogy még egy évig, hogy a te időpontod is bele essen.

2021. jan. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a pontos választ.

Elfogadom, bár egyet nem értek vele.

2021. jan. 25. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!