Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Földmunkagép kezelő jogosítván...

Földmunkagép kezelő jogosítvánnyal külföldi munkavállalás?

Figyelt kérdés

Üdv.

Földmunkagép kezelő jogosítvánnyal, okj-végzettséggel, szeretnék munkát vállalni külföldön.

Az álláshirdetésekben (Pl. Ausztria, Svájc, Norvégia) szerepel egy M2 megnevezésű kategória, ami magyar szabályoktól eltér. Elfogadják a magyar bizonyítványt úgy, hogy ez a megnevezés nem szerepel a magyar papírokban ? Hogy tudom elfogadtatni, honosítani a magyar jogosítványt?


2021. jan. 31. 11:42
 1/2 anonim ***** válasza:

úgy mint a buszvezetők Norvégiában, előbb nyelvet tanulnak fél évig. számtalan toronydarus mehetne németországba egymillás kezdő fizetésért, de egy mukkot sem tud németül(sem)..nem is foglalkoznak a jelentkezésével.


Sajnos a földmunkagép nem veszélytelen kategória..tehát az alkalmazó ország nyelvét beszélni kell...

Ha beszéled valamelyik nyelvet, akkor van esélyed, hogy próbamunkára felvesznek...ott kiderül, milyen ügyes vagy...senkit nem fog érdekelni mi is az OKJ.

2021. jan. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Lehet nem fogalmaztam egyértelműen.


"úgy mint a buszvezetők Norvégiában" Igen, értem. Csak erre van egy nemzetközileg elfogadott jogsi, amin a "D" kategória szerepel, nem kell lefordíttatni, mindenhol tudják hogy vezethetsz buszt.


"előbb nyelvet tanulnak fél évig." Ezzel tökéletesen tisztában vagyok. Ezért tanulok pl. Norvégul. Hiába beszélnek a norvégok kiválóan angolul, úgy gondolom az adott ország nyelvét beszélni kell.


"senkit nem fog érdekelni mi is az OKJ." Nem az a lényeg hogy OKJ vagy nem OKJ. Hogy tudom ezt elfogadtatni. A munkáltatónál, közlekedési szakhatóságnál, hogy megkapjam azt a kategóriát ami alkalmassá tehet a munkavégzésre, és elismerik.


Nagyon is fogja érdekelni hogy, mi van- e ilyen papírom, jogosítványom amin az "M2" szerepel. Ha valamilyen baleset, anyagi károkozás történik és mondjuk a projektbiztosítás biztosítási feltétele között szerepel az ilyen jogogosítványak ( M2) a megléte. Mert pl. ez az egyik feltétele a kártalanításnak. Vagy az ottani munkatörvénykönyv így határoz.


Nyilván utána fogok járni az adott ország hatóságainál, csak gondoltam hátha van itt olyan, aki hasonló cipőben jár. Nincs kedvem fölösleges köröket lefutni.

2021. jan. 31. 13:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!