Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha egyirányú utcában vagyok...

Ha egyirányú utcában vagyok az utca végén balra mindig van háttal behajtani tilos tábla? Vezetni tanulok és sokszor nemtudom eldönteni, hogy egyirányú utcában vagyok-e vagy kétirányúban és így kanyarodás elött nem jól sorolok be.

Figyelt kérdés
Ezt figyelni jó taktika, vagy valami más tanács?

2021. febr. 2. 09:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Amikor befordulsz az utcába ott kell figyelni. Ha egyirányú az utca, kint van a tábla.
2021. febr. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Igen, de kerek tábla más is van, ezért annyit lehet belőle tudni, hogyha nincsen, akkor biztos, hogy kétirányú.
2021. febr. 2. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Van háttal tábla, csak épp hátulról nem látod, hogy az milyen tábla. Csak annyit, hogy kerek. De a kerek tábla nem feltétlen behajtani tilos tábla. Lehet például megállni tilos, súlykorlátozó, vagy sebességkorlátozó tábla is az. Szóval jobban jársz, ha az utcába behajtáskor figyeled, hogy van-e egyirányú utca tábla.

((Nagyon zárójelben jegyzem meg, mert egyáltalán nem 100%-os eredmény: ha az utcában csak egy irányban parkolnak autók, ráadásul teszik ezt a bal oldalon is, akkor erősen gyanítható, hogy egyirányúban vagy))

2021. febr. 2. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, mindig ott van a tábla, de hátulról nem lehet egyértelműen felismerni. Mert ugye az lehet pl. parkolást tiltó tábla is.

Az ugye egyértelmű, hogy utcára való bekanyarodás előtt kéne figyelned a táblát, de persze van olyan, hogy ez nem sikerül. Ilyenkor ha azt látod, hogy sokan parkolnak forgalommal szemben a bal oldalon ÉS van az utca végén egy kerek tábla háttal, valószínűleg egyirányúban vagy.

2021. febr. 2. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

"Vezetni tanulok és sokszor nemtudom eldönteni, hogy egyirányú utcában vagyok-e"


Oktató valószínűleg megmutatja a vizsgaútvonalas egyirányú utcákat. Pár óra után ezeket fel fogod ismerni.


Ha majd jobban megy az autó irányítása, akkor a táblákra is jobban fogsz tudni figyelni. Kezd el mindíg felmérni gondolatban, vagy szóban mi következik. (pl. jobbra fordít az oktató, kanyarodósávom van elsőbbségadás táblával, gyalogos át akar kelni, stb.)

2021. febr. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!