Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jobbkéz szabály, kanyarodási...

Jobbkéz szabály, kanyarodási szabály egyszerűen?

Figyelt kérdés

Vizsgán ment, de a való életben nincs annyi idő, hogy átgondoljam. Van erre valami egyszerű módszer?

Pl az igaz, hogy aki kisívben jobbra kanyarodik mindig az mehet elsőnek és neki nem kell ezen gondolkodni? Akkor meg aki balra nagyívben kanyarodik ő meg mindig utolsó lesz? Akkor tulajdonképpen ha én egyenesen megyek, akkor kell csak gondolkodnom, hogy kell-e elsőbbséget adnom? És akkor ebben a helyzetben is csak a tőlem jobbra lévőnek? Jól értelmezem, vagy nagyon nem így van?


2020. aug. 5. 16:27
 1/10 A kérdező kommentje:
Persze csak egyenrangú útkereszteződésnél kérdezem
2020. aug. 5. 16:30
 2/10 A kérdező kommentje:
Vagy alárendelt útnál is van valami hasonló tipp?
2020. aug. 5. 16:33
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

Jól gondolod csak kicsit túlliheged még, de ez normális ha még csak tanulod és még nem rázódtál bele ezekbe. Idővel rutinosan fog menni és már messziről látni fogod ha a többi is szabályosan közlekedik használja az irányjelzőt esősorban hogy mi a szitu és már tudni fogod hogy mit kell tenned.

Oktatóddal ezeket nem szoktátok átvenni gyakorlaton?


Nekem mindig mondta főleg az elején hogy ilyenkor ez van erre figyeljek és eszerint csináljam stb... Aztán amikor közeledtünk a vizsgára már nekem kellett mondanom hogy adott esetben mit kell csinálni stb... Velem azért vette át gyakorlaton ezeket hiába lett esőre sikeres az elméletem meg minden mert az kevés amit elméleten megtanulok, alkalmazni is tudni kell de azt csak kint a forgalomba tanulom meg.

2020. aug. 5. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
75%

Egyszerű:

Egyenrangú útkereszteződésben elmennek a jobbra kanyarodők (kivétel, ha megkülönböztető jelzést használó jármű is van ott, de az ugye elég ritka, és abban az esetben azok az elsők)

Miután a jobbra kanyarodó(k) elmentek, akkor jön a "jobbkezes matek".

A kanyarodási szabályt nem szabad oda keverni, az a második lépcsőfok, olyan esetekben, amikor nincs senkinek jobbról érkező, két egymásnak szemből érkező esetében kell a kanyarodási szabályt alkalmazni (viszont, ha van jobbról érkező, és balra kanyarodik, akkor is ő mehet)

2020. aug. 5. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon egyszerű.

A jobbról érkezőt mindig elengeded.

Ha balra kanyarodsz, akkor a szemből jövőt elengeded.

Ha ezt a kettőt betartod, akkor nem okozhatsz balesetet.


Persze mindig érdemes figyelni a többiekre is, (pl. benézni balra) mert rengetegen vannak, akik nem ismerik vagy leszarják a jobbkézszabályt.

2020. aug. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
75%
Ja, és sok esetben szűkek az utcák, nem férnek el egymás mellett az autók. Ilyenkor a józan paraszti ész szerint kell eldönteni a sorrendet, nem a jobbkézszabály szerint.
2020. aug. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%

#5#

Egyenrangú útkereszteződésben balra kanyarodóként is lehet elsőbbséged, a kanyarodási szabályt csak akkor kell alkalmazni, ha a "jobbkéz" nem alkalmszható

2020. aug. 5. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
45%
#5: Ez csak akkor igaz, ha egyenrangú az útkereszteződés! Alapjában véve nem hülyeség amit írsz, de a "mindig"-et hagyjuk ki belőle, mert nem igaz.
2020. aug. 6. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: Jönni fog tapasztalatból. Amikor én kereszteződésbe érkezem, akkor automatikusan látom, hogy kit kell elengednem. Tudom, hogy hülyén hangzik, de tényleg nem gondolom át, egyszerűen "csak látom". Nem tudom jobban megfogalmazni, sajnálom.
2020. aug. 6. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#8: A kérdező szűkítette le csak egyenrangú kereszteződésre a kérdést, így csak arra vonatkozott a válaszom.


Üdv: #5

2020. aug. 6. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!