Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Vezethetek-e 2021-ben a...

Vezethetek-e 2021-ben a jogosítvány kérelmi adatlappal?

Figyelt kérdés
Első jogsi, a kormányablakban azt mondták nem mehetek de a papíron az áll, 1 hónapig feljogosít vezetésre.

2021. márc. 2. 19:59
 1/10 anonim ***** válasza:
igen
2021. márc. 2. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

szomorú hogy már egy éve lehet vezetni papirral és még mindig sok helyen nemtud róla az ügyintéző, de ez van...

vezess vele nyugodtan

2021. márc. 2. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

#1,2

Én is így értelmeztem a rendelet alapján, és ráírva is van, de elbizonytalanítot. Köszönöm szépen! :)

2021. márc. 2. 20:19
 4/10 A kérdező kommentje:
tt*
2021. márc. 2. 20:20
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Járművet az vezethet, aki


a) a jármű vezetésére jogszabályban meghatározott, érvényes engedéllyel vagy - jogszabályban meghatározott esetben - az engedély-nyilvántartásba bejegyzett érvényes járművezetési jogosultsággal rendelkezik, és a jármű vezetésétől nincs eltiltva"


Szóval mehetsz.

2021. márc. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#5


Nahát, idén február 1.-től pontosították, amit tavaly júniusban még értelmezési vitákat nyitott.


Ez még egyértelműbb 2021. február 1.-től:


JÁRMŰVEZETÉSRE JOGOSÍTÓ OKMÁNYOK


3. § * (1) Az e rendeletben meghatározott járművezetésre jogosító okmány:


(2a) * Magyarország területén járművezetési jogosultság igazolására alkalmas az engedély-nyilvántartásba bejegyzett vezetési jogosultság a vezetői engedély első alkalommal történő kiállítása, új kategória Magyarországon történt megszerzése, az egészségi alkalmasság meghosszabbítása vagy házasságkötésből eredő névváltozás miatti vezetői engedély csere esetén, a bejegyzés időpontjától az elkészült vezetői engedély kézhezvételéig, de legfeljebb 30 napig.

2021. márc. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

#6


Na ezt még nem láttam, de én is így értelmeztem a tavalyit is.

Köszi:)

2021. márc. 2. 21:56
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen. Sőt! Szerintem jelen helyzetben a veszélyhelyzet végéig is vezethetsz vele. Kábé mindent kitoltak addig + 60 napra.
2021. márc. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, én is vezettem vele. Egy hónapig érvényes.
2021. márc. 3. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

#8,9

Köszi, már én is:)

2021. márc. 3. 22:02

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!