Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért a belső sávban közlekedn...

Miért a belső sávban közlekednek az emberek mikor üres a külső?

Figyelt kérdés

2021. márc. 5. 05:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Jobb az aszfalt.
2021. márc. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
98%

Hol, merre? Budapesten autózom legtöbbször. Csak feltételezéseim vannak. A középső és belső sávban egyenletesebben lehet haladni. Külsőben figyelni kell(ene) a jobbra kanyarodóra. Sokan szinte állóra lassítják a kocsit. Van, amikor ténylegesen is meg kell állnia, mert a gyalogosnak elsőbbséget ad.

A másik két sávban ilyen nincs. És míg jobbra kanyarodó sáv külön csak elvétve van, sokkal többet találni külön balra kanyarodót.

2021. márc. 5. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Első is jót ír. Meg a nem szintben lévő vízelvezető akna és csatornafedelek is a külső sávban vannak sok helyen.
2021. márc. 5. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%
Én kifejezetten az útminőség miatt szoktam a belsőben menni. Ha sietek , na akkor megyek a külsőben, mert ha nem is mindig, de gyakran ott lehet jobban haladni. Ám a jobbra kanyarodókra valóban nagyon oda kell figyelni , ahogyan a becsatlakozókra és a bringásokra is.
2021. márc. 5. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
77%
Külső savban vannak a kerékpárosok, és szabálytalan gyalogos is bármikor lelephet. Főleg rossz látási viszonyok között ezért a belső savót preferálom. (Egyszer ejjel egy gyalogos a külső sav belső szélén ment hosszabb távon, persze sötét ruhában, talán részeg volt, ki tudja. Én már kanyarodni készültem, ezért szerencsére a belső savban voltam, azóta választom tudatosan is azt.)
2021. márc. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
A már korábban leírtak közül mind, továbbá én azért is, mert úgy vettem észre, hogy külső sávba soroláskor kevésbé figyelik az emberek a tükröt, mivel alapvetően jobbról előzni nem szabad. De mikor a belső akad, a külső meg üres, akkor nyilván elmész kívül a belső sör mellett. De már előfordult 1-2 alkalommal, hogy ahogy mentem a sor mellett, rám húzták az autót, mert nem nézték a jobb tükröt. Most már inkább megyek én is belül leginkább, külső én csak akkor, ha az úticél megkívánja, vagy ha a belső sáv is halad normálisan és kívülről nem kell őket előzni.
2021. márc. 5. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
14%

Tuti pályára gondolt.

Azért, mert lehet nyomni neki és nem ragad az ember kilométerenként Suzukik és románok mögé.

2021. márc. 5. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
A húgom speciel azért, mert "Nem jön senki hátulról. Ja, de."
2021. márc. 5. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
24%
Útminőség. Illetve, mert ciki kint menni...
2021. márc. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
48%

Én pl többnyire azért, mert ültetett autóm van és a belső sáv szinte mindig jobb minőségű mindenhol. Nyilván, ha valaki gyorsabb, elengedem.

A többi variációt meg leírták előttem

2021. márc. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!