Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Egyéb kérdések

A kérdés

Egy három sávos úton, ha külső sávból térek a középsőbe, miközben a más a belső sávból elindul a középsőbe és koccanunk ki a hibás?

2018. okt. 3. 17:27  Privát üzenet  

A válaszok
Aki nem figyelt a másikra, nem indexelt.

A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2018. okt. 3. 17:47 Privát üzenet
Ha mindketten szabályosan közlekedtek, akkor aki előbb kezdte meg a sávváltást, annak van elsőbbsége. Ha egyszerre, akkor talán jobbkéz alapján a külsőnek, azaz neked van elsőbbséged.

A válaszíró 76%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2018. okt. 3. 17:56 Privát üzenet
Úgy tudom, hogy aki a belsőből halad a külsőbe, annak van elsőbbsége, mert ugye jobbratartás van.

A válasz 0%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2018. okt. 3. 21:35 Privát üzenet
Te azért váltasz sávot, mert vannak előtted a külsőben, egyet beljebb akarsz menni. A másik előtt ha mennek, akkor ő kívülről előzne, ami szabálytalan. Ha jönnek mögötte és engedni akarja, akkor is megnézi, hová fog érkezni, látnia kell, hogy előtted vannak, ezért beljebb jössz, de szerintem eléggé 50-50%, mind a ketten egyformán hülyének kell lenni, hogy egy ilyet össze lehessen hozni.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2018. okt. 3. 21:40 Privát üzenet
Ilyen esetben a hazai joggyakorlat szerint a jobbról érkezőnek van elsőbbsége.

A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2018. okt. 3. 23:06 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Huawei P9 Lite-ot kaptam. Az oldalon ahonnan rendeltem belső memóriának 16 GB-t írnak. De a telefon ászt írja hogy csak 10,43 GB-T ír. (Igen megnéztem ez az összes nem a szabad...
Velem van a baj?
Tudtok olyan linket ahol utána tudnék nézni annak hogy az ETZ 125 belső vagy külső szimering hibás?
Ebben a videóban, egy baleset esetén az autópálya belső sávban tartózkodó is hibás lett volna? Ti kinek adnátok igazat? Videó
Ki a hibás, ha lakott területen kívül, többsávos úton a belső sávban haladó ráhúzza az autót a külső sávon utazóra, miközben az gyorsít?
Hibás belső féltengely csukló adhat a sebességtől függő búgó hangot?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!