Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Kihez kell fordulnom, ha nem...

Kihez kell fordulnom, ha nem kaptam meg a gépjárműadó-csekket?

Figyelt kérdés
A velem egy háztartásban élők megkapták, én viszont nem. Hogyan tudom ezt jelezni? Online be lehet fizetni esetleg?

2021. márc. 6. 12:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem várj még egy hetet, még sok helyen nem kapták meg a csekkeket.
2021. márc. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is csak tegnap kaptam meg és most kitolták április 15-ig a fizetési dátumot.Az őszi marad szept15
2021. márc. 6. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Türelem! A NAV átvette, ápr.15-ig kitolták idén, ahogy a 2.is írja, megkapod, ne félj! Inkább az a gáz, hogy a csekkeket elég rendesen kerekítették. Ha úgy utalod majd, akkor a pontos összeget utald, ne a csekken szereplő összeget!!! Esetleg, ha kedvezményre voltál eddig is jogosult, azt nézd meg, mert az infok átmentek ugyan az önk.-októl, de kérdés az ilyen esetben mindig, hogy ez mennyire sikeresen kerül feldolgozásra.
2021. márc. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Április 15-ig bőven van idő. Erre az évre éppen azért növelték egy hónappal a határidőt, mert sok egyszerre. (Kb. négy és félmillió kivetést egy helyről kell küldeni, míg előtte többezer önkormányzati hivatal végezte.) Jövőévtől már részben „önjáró” lesz a dolog, mert csak akkor küldenek adókivetést, ha változik a fizetendő összeg.


// Online be lehet fizetni esetleg? //

Utalással fizetheted, ha van netbankod, akkor online is.

NAV Belföldi gépjárműadó bevételi számla 10032000-01079160, az adónem kód 410.

↑ Képen: [link]

↑ Az elérhetősége: [link]

A hatályos jogszabály alapján ki tudod számolni az összegét.

↑ Képen: [link]

↑ A jogszabály hatályos teljes szövege: [link]

2021. márc. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Nekem is kerekítenem kell fölfelé, vagy ha utalom akkor a pontos összeget kell?
2021. márc. 7. 18:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Pontos összeget! A csekk fals!
2021. márc. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

[Nekem is kerekítenem kell fölfelé...?] 5 / 2021. márc. 7. 18:50

Nem is biztos, hogy a mellékelt csekken felfelé kerekítenek. Ha a pontos összeg utolsó 3 számjegye 001-499 tartományban van, akkor lefelé kerekítenek, ha 501-999 tartományban, akkor felfelé; kerek ezresre.

Ha utalsz, akkor a pontos összeget is utalhatod.

(Nem tudom, mennyire ismered a bankszámla-csomagod díjait, de lehet, hogy magasabb az utalás díja, mint amennyit felfelé kerekítenek a csekkre írt összegnél; ha egyáltalán úgy adódik, hogy felfelé kerekítenek.)

2021. márc. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!