Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Szerintetek ez igazságos...

Szerintetek ez igazságos volt? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Ma volt a forgalmi vizsgám (M kat.), és megbuktatott (az egyik legszigorúbb) vizsgabiztos, azért, mert nem adtam elsőbbséget kanyarodásnál egy, a zebrának háttal álló gyalogosnak... Haverom is "benézte", őt is meghúzták. Minden más jó volt. Utánunk levő párosnál az egyik nagyon jó volt (átment), a másik is átment, de nem tudom, hogyan. Mondta az oktató adóvevőben hogy "jobbra, jobbra", erre a gyerek index balra ki, felezővonalhoz besorol, elkezdi balra a kanyarodást, és csak akkor állt meg, amikor dudált és egyidejűleg ordibált a walkie-talkie-ba az oktató, hogy "TUDOD, MELYIK A JOBB KEZED???", erre a gyerek satuzik (dugót csinált), visszatolja, és balra kitett indexszel bekanyarodik jobbra. A vizsgabiztos ugyanaz a személy volt, és simán átengedte, engem meg megbuktatott... Igazságos volt szerintetek? Félreértés ne essék, lehet, hogy esetleg jogos volt a buktatás. Köszi előre is!
2010. aug. 18. 14:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Ilyenek a vizsgabiztosok,valamelyik jobb fej vmelyik nem,ezért is kell toppon lenni és mindig figyelni,meg hát fontos lehet az első benyomás...:)

Sok sikert!

2010. aug. 18. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A forgalmi vizsga nagyon ritkán igazságos. Sajnos a gyalogos a legnagyobb aduászuk, és igen, meg kell állni, ha a gyalog a feje tetején áll és láthatóan 4 dimenzióval arrébb van és esze ágában sincs nemhogy átmenni, de megmozdulni se, akkor is meg kell állni.


Havert úgy buktatta meg, hogy a gyalog csak gyalogolt, kicsit úgy ment fél-oldalazva, mint egy fogyatékos rák, és pont a zebránál tartott, amikor odaért a srác. A gyalog nem akart átmenni, csak menni előre, de a vizsgabiztost ez az elv miatt nem érdekelte, szimplán meghúzta, mert nem állt meg.

Ha érted a lényeget, mindegy, hogy át akar-e menni, vagy nem, neked készségesnek kell lenned és síkban nézni mindent. A vizsgán nincs rugalmasság.

2010. aug. 18. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Több európai országban is (pld. Horvátországban) akkor is megáll MINDEN JÁRMŰ, ha a gyalogosok a zebrától másfél méterre beszélgetnek.... Tapasztaltuk a barátnőmmel. Nem akartunk átmenni, csak ott álltunk meg beszélgetni, és mindkét irányban megállt az autósor, és várták, h átmenjünk.


Igen, sajnos a gyalogos nagy aduász, ahogy egy előttem szóló írta. :(

2010. aug. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi, némileg megnyugodtam, kerek egy hét múlva (25.) megyek pótra, tudtok tanácsokat adni, mire figyeljek, és mire figyelnek oda nagyon a vizsgabiztosok? köszi előre is!
2010. aug. 18. 15:40
 5/6 anonim ***** válasza:
vigyél magaddal minimum 10ezer forintot, vagy többet, és tömd a zsebébe. én ezt tudom tanácsolni.. sajnos ilyen ez, legtöbb akkoris meghúz ha tök jó vagy, mert nem fizeted le..
2010. aug. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ha lenne annyim..... ezt a 3600-as pótvizsgadíjat is alig tudom kikaparni a szüleim- és saját zsebemből, inkább vizsgázom még 2× abból a 10kból :(
2010. aug. 18. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!