Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mikor érdemes elmenni kirándul...

Mikor érdemes elmenni kirándulni ?

Figyelt kérdés
Városi ember vagyok, de vonz az erdő, szeretnék hegyen futni is. Csak félek a vaddisznóktól. :( Van valami általánosítás, hogy mikor érdemes elmenni kirándulni, hogy ne találkozzak vaddisznókkal ?

2021. márc. 10. 12:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nappal. Magyarországon nem nagyon vannak veszélyes állatok, de azért az óvatosság nem árt. A vaddisznó fél az embertől, kerüli a társaságát. Felnőttként kezdtem, 17 éven át túráztam az országban mindenfelé. Ha állatokkal találkoztunk, az ritka volt, és nagy élmény. Főleg őzek és szarvasok kerültek az utunkban, de vaddisznót is láttunk néha, muflonokat.

Ritkán. Mókus és más apróvadat is láttunk persze, talán többet is, mint nagyvadakból.

Jobban kell tartani egyes emberektől, mint az állatoktól.

2021. márc. 10. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A vaddisznók sokkal jobban félnek az embertől! :-)))


De még ha valami miatt zavarnád is őket közelből, csak akkor veszélyes, ha kicsinyeik vannak.


Én kb. 30éve túrázom, és még sose állt elő ilyen helyzet...

2021. márc. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj nyugodtan , nagyon kicsi az esélye annak, hogy meglepj egy vaddisznót. Márpedig ha tudják, hogy közelegsz, például a hangod vagy a szagod miatt, akkor odébbállnak. Ritkán járt, bozótos területeken kell csak óvatosnak lenni.
2021. márc. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj az állatoktól, Magyarországon szinte nincs is olyan állat amitől igazán kellene tartani.

Sokkal inkább az időjárás határozza meg, hogy mikor alkalmas menni, hogy ne térdig érő sárba kelljen túráznod.

2021. márc. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ne félj, menj nyugodtan! A vaddisznó sem fog csak úgy rád támadni, ahogyan semmi sem. Akkor fog támadnak, ha veszélyben érzik magukat, vagy a kicsinyüket. Ha vadat látsz, ne közeledj hozzá. Akkor pedig főleg ne, ha kölyköket is látsz. Még a farkasok is elmenekülnének előled. De ne feledd: kellő nyugalommal a természetben minden megoldható.
2021. márc. 10. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
minden nap bemondja a rádió, hogy a túrázók ne várják meg a naplementét, hanem tipli haza. Ugyanis a vaddisznók elindulnak élelmet keresni, a kismalacokkal együtt..na azokat nagyon félti a vadmama..elképzelhető, akár a fán is lehet éjszakázni..a vaddisznó reggelig ráér..
2021. márc. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A kóbor/neveletlen kutyák és a gonosz emberek a leveszélyesebb lények az erdőben.

Vaddisznó csak akkor támad, ha malacai vannak.


Nappal menjél és valami turisták által gyakran látogatott helyre.

2021. márc. 10. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kutyák már támadtak meg. Annyi hogy a két kezemen sem tudom már megszámolni :D
2021. márc. 10. 19:59
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#8 A kutya az teljesen más, az megtámadhat az utcasarkon is. De annál sem az a megoldás hogy akkor nem lépsz ki az utcára...
2021. márc. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!