Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Elektromos motorra hány watt...

Elektromos motorra hány watt teljesítménytől kell jogsi, illetve milyen jogsi kell?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt ezeket:


0 tól x wattig nem kell jogsi, x től y wattig ilyen jogsi kell, y watt fölött pedig már amolyan jogsi.


Remélem érthető :D Tervezek beújítani egy elektromos crossmotort. Nem ócsó mulatság, közel 1m Ft, de ha ez kell, hát ez kell, eleget spóroltam rá. Elektro-mechanikai diplomám van, a megépítése, átépítése nem okoz gondot, komplett létesítmények elektromos felépítését terveztem már meg és építtettem ki.


Kell-e rendszám ezekre? Kell-e biztosítás? ha nem kell rendszám, akkor is kell biztosítás? mint pl simsonra. Ezeket összefoglalná nekem valaki? Nagyon hálás lennék!

itt nem 1-2-300wattokról beszélünk, hanem komolyabb 3-5-10-15kW-okról. (10000W)


2021. márc. 15. 20:02
 1/7 A kérdező kommentje:

KTM freeride-ról lenne elsősorban szó!


Azt kihagytam a sorból, hogy az átépítést hogyan lehet végrehajtani? műanyag és fémtermékek gyártásával foglalkozó cégem van, csúcskategóriás CNC gépekkel, így természetesen a lehető legjobbra építeném át. Kell-e ezeket vizsgáztatni? (átépítés után)

2021. márc. 15. 20:05
 2/7 D. Brasco ***** válasza:
Erre a motorra nem kell jogositvany ugyan is te ezzel az eletben nem fogsz tudni legalisan kozuton közlekedni.......maximum zárt!! magánterületen...oda meg nem kell se jogsi se biztositas.
2021. márc. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2-es: a ktm e-xc A2 jogsival vezethető közúton. Én az átépítést kérdezem
2021. márc. 15. 20:27
 4/7 D. Brasco ***** válasza:
Akkor mi ankerdes ha te tudod hogy vezethető közúton?Meg mit akarsz átépíteni?!?
2021. márc. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
4: olvasd el a kérdést és nem a fejedből találgass.
2021. márc. 15. 20:42
 6/7 anonim ***** válasza:

0-300 W között nem kell jogsi, ha csak rásegítéses bicaj és nem tud önállóan mozogni. Ha tud, akkor AM kategória kell.

300-4000 W között AM kategória kell.

4001-11000 W között A1 kategória (illetve 100 W/kg önsúly max).

11001-35000 W között A2 kategória szükséges (illetve max 200 W/kg önsúly).

35001 W-tól pedig A kategória kell.

2021. márc. 16. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Alex Fly ***** válasza:
4 kW-ig smkp, afelett motorkerékpár a teljesítményének megfelelő kategóriával. Az, hogy a meghajtása elektromos vagy belsőégésű motorral történik, lényegtelen...
2021. márc. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!