Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Felbontható az adásvételi, ha...

Felbontható az adásvételi, ha az eladó nem tájékoztatott, hogy jogositvány szükséges az eladott motorkerékpárhoz?

Figyelt kérdés
Vettem egy 125 cm3as motorkerékpárt, mert úgy tudtam, hogy B kategóriás jogsival vezethető. Csak a szerencsén múlott, hogy nem igazoltattak, és véletlenül tudtam meg, hogy A2 jogositvány szükséges hozzá, amiről az eladó nem tájékoztatott. Tegnapelőtt vettem, ezidő alatt nem is használtam, de az eladó nem hajlandó visszaadni a pénzem.

2021. márc. 17. 15:50
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
95%

Nem!


Jól teszi!

2021. márc. 17. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
96%
Igaza van. Az eladónak mi köze ahhoz, hogy neked milyen jogsid van vagy nincs? Működik a motorkerékpár? Ez minden, ami rá tartozik.
2021. márc. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
82%

125cm3-as motorhoz A1-es jogosítvány kell, hacsaknem kétütemű, mert akkor lehet A2-es teljesítmény miatt (11kw-ig A1).

A1B könnyített tanfolyamot elvégezheted. Ha tudsz motorozni, akkor hamar meglesz.


A szerződés felmondására ebből az okból nem kötelezhető.

2021. márc. 17. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
96%

Nem. A te dolgod, hogy tudjad ezt, nem az eladóé.


Ez olyan, hogy veszek egy kábelt, hogy össze kösse a tv-t meg a laptopot, de rosszat veszek, akkor nem a bolt a hülye.

2021. márc. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
90%

Ezzel az indokkal nem. Az eladónak nem kell erről tájékoztatni, mivel semmi köze nincs hozzá.

Ezt neked kell tudni hogy mivel mit vezethetsz.

2021. márc. 17. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 D. Brasco ***** válasza:
100%
Senkit nem érdekel,hogy neked nincs jogsid az adott kategoria...az meg tényleg,nehogy már az eladó feladata legyen hogy azt ellenőrízze,hogy te rendelkezel-e vele........ennyire nem lehetsz sötét....
2021. márc. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
100%

Megvetted, így jártál. Nem az ő kötelessége szólni erről, te voltál tájékozatlan, ami után simán utána járhattál volna.

Innentől miért is venné vissza?

2021. márc. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 A kérdező kommentje:

Azt mondta, hogy minden rendben van a papírokkal, ezenkívül azt is tudta, hogy kezdő vagyok és ez az első motorom.

Így most számamora használhatatlan.

2021. márc. 17. 16:01
 9/49 anonim ***** válasza:
100%
Hogy a fenébe maradtál eddig életben azt se értem...
2021. márc. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sem az ő dolga ellenőrizni, hogy neked van-e rá jogsid vagy nincs. Amúgy a vasaláshoz nem is kell.


Én is úgy vettem meg az első autómat, hogy nem volt még jogsim.

2021. márc. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!