Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autóval, vagy tömegközlekedéss...

Autóval, vagy tömegközlekedéssel szoktatok utazni ? Szerintetek melyik a jobb, mi az egyik-másik előnye-hátránya ?

Figyelt kérdés
Ha autóval közlekedtek, írjátok le, milyen márkás.

2021. márc. 21. 16:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%

Suzuki Ignis


Tavaly március óta csak autóval közlekedek, pedig 5 kilométerre van a munkahelyem, kb 25-30 perc villamossal. Azelőtt mindig villamosoztam oda is vissza is. És a gyereket is így vittem oviba (útba esik a munkahelyemhez)


Azonban most fel nem szállok az egyik legnagyobb fertőre, ami a tömegközlekedés. Előtte is az volt, és mindig is az lesz, de nem mindegy, hogy egy megfázásos betegséget szedsz ott össze, vagy ezt a szarságot ami most van. Egészen megszerettem amúgy az autózást, zenét hallgatok, nyugi van, kényelmesebb mint a villamos (már ha lehet egy Ignisnél kényelemről beszélni 😄), szóval lehet, hogy a járvány lecsengése után is maradok az autozásnál.

2021. márc. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Autoval a Covid miatt
2021. márc. 21. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Metionin ***** válasza:
95%
Tömegközlekedéssel vagy biciklivel mert nincs jogsim. Az autó előnye, hogy akkor indulsz el amikor akarsz, ott állsz meg ahol akarsz, azt és viszel vele amit akarsz ha belefér. Hátránya hogy fenn kell tartani és hogy vezetni kell, na meg hogy bizonyos esetekben akkora a dugó hogy hamarabb beérsz biciklivel vagy busszal. Eddig nem éreztem szükségét autónak, szerintem majd akkor csinálok jogsit ha olyan helyre költözök, ahol rossz a tömegközlekedés vagy ha már lesznek háziállataim, nagyobb kutyákkal azért kényelmesebb kirándulni/orvoshoz stb. utazni autóval mint tömegközlekedéssel.
2021. márc. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
24%
#1 ja! én munkahelyemen is egy idióta jár busszal, gondolom ő hozza majd be a vírust! az idióta! 37 éves, de egy szakadt skodát nem tud venni magának!pedig nagy szakember, kiemelt órabérrel!
2021. márc. 21. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Autó, egy viszonylag ritka sportos VW.

Azért megyek ezzel, mert így 15 perc az út. BKV 1,5 óra lenne.

2021. márc. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Van autóm. Most a covid alatt itthonról dolgozok. Amúgy tömegközlekedtem. Időben kb. ugyabott voltam. Viszont utáltam reggelente egy órát a dugóban araszolni. Tömegközlekedve meg tudok olvasni közben és anyagilag is jobban jött ki.
2021. márc. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
4-es, röhögni fogsz, de van benne valami. Mi 3 nap home office, 2 nap bent módon dolgozunk. Több iroda van, és eddig a 17 kollégámból 2 lett covidos, mindkettő busszal/villamossal jár be, az egyik smucig kocsival járni, a másiknak nincs jogsija. Szerencsére nem fertőztek meg senkit.
2021. márc. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Tömegközlekedés


Nekem kb. harmad annyi idő, mint autóval.

A bérletet fizeti a munkáltatóm. Az autó ehhez képest drágább és lassabb lenne, plusz a parkolás is problémás lenne. További előny, hogy a tudok nyugodtan olvasni, enni (vonaton wc is van) az autóban meg ülhetek a dugóban.

A hátránya jelenleg a maszk és a nagyobb kitettség a vírusnak.

2021. márc. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én megrögzött tömegközlekedő vagyok, mert - (bel)városban - sokkal rugalmasabb , mint autózni. Persze minimálisan kell a menetrendhez igazodni, az időjárásnak is ki vagy téve, de a költsége a töredéke és munkanapokon időben is kb. ugyanott vagyok, miközben tudok pár dolgot online intézni közben, szóval kisebb időveszteség, mint autózni.


Na, ezt borította a COVID, sokáig kölcsönkapott autóval jártam (mivel más meg tartósan otthon maradt a családból), végül 1 év után inkább vettem egy Seatot. Így jelenleg sokkal gyorsabb amúgy a közlekedés (mivel nincsenek most dugók az utóbbi két hétben), cserében a közlekedési koltsegeim megugrottak és borzalmasan nehéz parkolni is , ami nem volt gond ugye amíg buszoztam.

2021. márc. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utóbbi években már csak elvétve jártam busszal, de a covid óta kizárólag autó, semmilyen tömegközlekedés. És így is marad, rájöttem, hogy sokkal jobb és kényelmesebb így.
2021. márc. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!