Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Érdemes lenne A kategóriával...

Érdemes lenne A kategóriával kezdeni?

Figyelt kérdés
Sajnos másodjára sem sikerült a B forgalmi vizsga, ezért arra gondoltam, hogy talán könnyebb lenne motorral kezdeni. Azzal könnyű parkolni, tolatni sem kell, és a váltó is sokkal egyszerűbb. Betöltöttem a 24évet,szóval csinálhatnám a korlátlant is.

2021. márc. 27. 14:17
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
0%
vagy max 250-es robogóra ülj fel
2021. márc. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
100%
Ami a biciklin az első féket működteti kar, az a kar a motorokon a kuplung (ennél bonyolultabban nem akarom mondani)
2021. márc. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
72%
Miért nem próbálkozol meg automata váltós autóval? Azon sincs kuplung, ha annak a kezelése okoz problémát. Pár év múlva, amikor már meglesz a forgalmi rutinod, megtanulhatod a kézi váltó kezelését is.
2021. márc. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
100%

"#13 milyen kuplung? Épp azért egyszerűbb a motor, mert nincs kuplung. Ez kezdőnek szerintem előny."


Te!

Ez nem bicikli, ahol a bal oldali kar is fék!

Szerintem te AM kategóriára akarsz inkább menni, nem?


Egyébként nálunk az egész család ezen röhög már percek óta!

lol

2021. márc. 27. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
55%

"Egy 180 kilós motort bedöntve el tudsz tolni?"

Inkább 130 kiló, továbbá nem bedöntve kell tolni. Megszakadtam volna, ha úgy kéne...


Kérdező, nézzél jobban utána a motoroknak. Igen, van kuplung nélküli, de ha nem robogóról van szó, egy kezemen meg tudom számolni őket.

2021. márc. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 A kérdező kommentje:
Tehát a baloldali kar a kormányon az valójában kuplung? Ugyanúgy kell használni mint az autóban? Akkor hol van a fék?
2021. márc. 27. 19:16
 27/41 anonim ***** válasza:
100%

Balkéz: kuplung, irányjelző, fényszóró.

Jobbkéz: gáz, elsőfék, gyújtáskapcsoló

Balláb: váltó

Jobbláb: hátsófék.


Kb így vannak elhelyezve a klasszikus kezelőszervek, de vannak ennél szofisztikáltabb megoldások is.

2021. márc. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
72%

Nem tudom eldönteni, hogy trollkodás, vagy valóban annyit tudsz a motorokról, hogy még az is újdonság, hogy van kuplung.

Motor kezeléséhez szükség van mindkét kezedre, és mindkét lábadra: 1 - kuplung 2 - első fék 3 - sebességváltó 4 - hátsó fék.

Plusz a két keréken egyensúlyozást is meg kell tanulni, pontosan azért van a 24 éves korhatár, mert feltételezik, hogy addigra az illető már szerez némi gyakorlatot kisebb motorokkal.

24 éves kor után nincs ugyan korlátozva a motor, de gyakorlat, rutin nélkül az a csoda, ha nem töröd össze magadat, vagy másokat. Jobb esetben csak elborulsz, rosszabb esetben földhöz vág a gép.

2021. márc. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
57%

https://www.youtube.com/watch?v=TJWQaKCdSrI&t=525s


Ajánlom, nézd meg ezt a videót.

2021. márc. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:

Ő is azt hitte, csak fel-le kell rugdosni a sebváltót, meg húzni a gázt:

[link]

2021. márc. 27. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!