Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Debrecenben fogok forgalmi...

Debrecenben fogok forgalmi vizsgázni, bármi tippek?

Figyelt kérdés

Neon Autósiskola, ha másak az útvonalak, meg ismertek onnan vizsgabiztost, nem tudom hogy megy még.


Stresszlevezetés, vizsga közben mit csináljak, mit SEMMIKÉPP NE, meg ilyenekre gondolok. Előre is köszönöm szépen.



máj. 20. 12:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Hogy mi bajod van?
máj. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

#1

Csak a szokásos hogy ne izguljak forgalmi vizsgán kérdés, bár tény, hogy eléggé összeszedetlen.


Azért próbálok válaszolni.

1) Kezdjük ott, hogy nincsenek szó szoros értelmében vett útvonalak a forgalmi vizsgán. Amiket látsz a neten útvonalak, azok valójában csak utcák egymásutánja, amiket véletlenszerűen érinteni kell a vizsga során. Ne olyan útvonalakat képzelj el, mint pl. a buszjáratoknál.

2) Nem ismerünk vizsgabiztost, nem tudom, hogy ezt miről írtad, vagy mire célzol. Nincs már ismeretség alapú vizsgáztatás, sorsolva vannak a vizsgabiztosok az oktatókhoz, pont azért, hogy ne tudjanak az oktatón keresztül az ismerősökkel összejátszani. Lefizetni sem lehet, túl vagyunk már azon a korszakon.

3) Stresszlevezetés - hát próbáld úgy felfogni, mintha simán csak egy órán lennétek, csak hátul figyel még valaki, aki előtt, ha kellően jól teljesítesz, akkor többet nem kell jönni. Én pl. nem hittem, hogy elsőre átmehetek, nem stresszeltem így, és sikerült is átmenni.

4) Mit csinálj vizsga közben? Próbáld meg a közlekedési szabályoknak megfelelően vezetni az autót, és haladj arra, amerre az oktatód mondja. (Most erre mit lehet írni? :D )

5) Mit ne csinálj? Nézz utána a forgalmi vizsga minősítő lapnak, vannak sablonok a neten. Annak a jobb szélén vannak felsorolva azok a hibák, amik azonnal bukást eredményeznek. Na lehetőleg azokat próbáld elkerülni. :D


Amúgy a leggyakoribb, klasszikus hibák amikért buknak a tanulók azok az alábbi közlekedési szituációkban vannak:

Elsőbbségadási szabályok, "jobbkezes" utcák, sávváltás-besorolás, záróvonal, gyalogos átkelési szándéka, busz kiengedése a megállóból, egyirányú utcából balra kanyarodás

máj. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2-es köszönöm szépen.

A vonathoz való indulás előtt jutott eszembe, hogy ide ki kéne írni a kérdést és nem úgy fejtettem ki, ahogy szerettem volna. Emiatt elnézést kérek.

máj. 20. 15:11
 4/5 anonim ***** válasza:
45%
Deákigazolvány a vizsgabiztosnak.
máj. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Senior Séf ***** válasza:
Tanujjá!
máj. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!