Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A magyar autószerelés miért...

A magyar autószerelés miért erről szól?

Figyelt kérdés

Ahányszor szerelőhöz kell vinnem az autómat, ég a pofám a színvonal miatt.


Az elmúlt 15 év alatt (ezóta van autóm) egy tucat szerelőn átmentem már, ha nem többön, ebbe beletartozik gumis, autószerelő, hegesztő, elektrotechnikus.


Többnyire kis problémákkal megyek csak hozzájuk, ennek ellenére hetekig ülnek rajta, közben hallom vissza, hogy mekkora munkát adtam nekik, már megint miért nekik kell foglalkozniuk az én tragacsommal, stb. Komolyan mondom, ez szerintem irtó gáz. És itt tényleg olyanokra kell csak gondolni, hogy például elszakadt a kábel és meg kéne forrasztani, csak lusta levenni a panelt, amit kb. 6 darab csavar ha tart összesen. Autószerelő hót ugyanez. Odaviszem olajcserére, erre hallom vissza, hogy már megint töke tele van, mert rozsdás volt a csavar és mekkora probléma volt kitekernie meg ilyenek.


Ehhez képest külföldön kivittem egyszer egy magánszerelőhöz az autót, ott olyan igényes fiatal srác volt, hogy még nekem is kedvem lett volna tőle eltanulni a szakmát. Gyönyörű, tiszta műhelye volt, látszott rajta, hogy szereti amit csinál.


Magyarországon miért ez a helyzet? Miért ennyire negatív mindenki? És miért csak a problémát látja a saját munkájában? Miért tanulta ki akkor a szakmát, ha neki ez púp a hátán?



2021. ápr. 8. 19:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Akkor nekem sikerült egy jó szerelőt kifognom, akármiért viszem el, másnap mehetek érte. Legutóbb fékbetét cserén voltam, voltak előttem, de 2 órával később szólt, hogy mehetek az autóért.
2021. ápr. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
Ezt vonzod be. Nekem teljesen ellentétes tapasztalataim vannak.
2021. ápr. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
20%

Mert a magyar ember inkább öngyilkos lenne, csak ne érezze jól magát. Mindegy mi van, mindenben a rosszat kell látni, morogni kell, minden szar. Ez a magyar mentalitás.

Hogy miért? Mert szar az élet. Mert minden szar. Mert te is az vagy, meg az autód is.

Mert dolgozni kell.

Mert élni kell.

Mert csak.

Welcome to Hungary.

2021. ápr. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Rossz helyre viszed. Nekem eddig maximum egy napot kellett várni, de az verzérlés + vízpumpa csere volt, ami az én autómnál sajnos nem egyszerű. Minden mást még aznap megoldottak.
2021. ápr. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Sajnos kifogtál egy-két lusta szerelőt. De mondd nekik hogy oké, ha nem akarnak keresni akkor majd viszed máshová a kocsit és vele a pénzed is.
2021. ápr. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Vagy hazudtok vagy én lakom ennyire szerencsétlen helyen. Mint már mondtam nem az első szerelő, sokadik. A környéken az összes ilyen. Fiatal szerelő egyáltalán nincs errefelé, mondjuk ezek után nem is csodálkozom, mert nincs kiről példát tudnának venni.
2021. ápr. 8. 20:03
 7/14 anonim ***** válasza:
#6 Na igen, a környék sem mindegy hogy hol laksz.
2021. ápr. 8. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egész egyszerűen nem vagy nekik szimpatikus valamiért és nem akarják hogy odamenj, nekem még egyik szerelő se morgott vagyis nem rám max a márkára meg a tervezőkre, meg arra aki a csavarokat a futóműben be menet rögzítőzte.

De így ennyi. Az más kérdés mennyi idő alatt csinálják meg és milyenre.

2021. ápr. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
OK, de én hol tehetek arról, hogy berozsdásodik egy csavar vagy eltörik egy kábel? Azért viszem hozzá, mert javításra szorul. Neki ez a munkája. Még jó hogy nem küld az anyámba, mert munkát adok neki.
2021. ápr. 8. 20:41
 10/14 anonim ***** válasza:
35%
Milyen autó ez, és hány éves?
2021. ápr. 9. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!