Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Egy 5mm-es, általános szénacél...

Egy 5mm-es, általános szénacél lemezbe házilagos körülmények között hogyan tudok csinálni egy 22-es furatot (13 fúrónál nincs nagyobb itthon)?

Figyelt kérdés
Én még a lépcsősfúróval való felbővítést gondoltam, mind a két oldalról vagy 2-3 mm-re megfurkálni és talán összeérnek, de nem fog kicsorbulni a szénacélba a lépcsősfúró?

2021. ápr. 16. 23:35
 1/6 A kérdező kommentje:
Elírtam. 13-as fúrónál nincs nagyobb itthon, nem pedig 13 fúrónál:)
2021. ápr. 16. 23:40
 2/6 anonim ***** válasza:
Reszelő. Körszelvényű. De ha lépcsősöd van, az is működhet.
2021. ápr. 16. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Jó a lépcsős két oldalról. Nemrég csináltam 28-as furatot 8 mm-es laposvasba ezzel a módszerrel. A lényeg, hogy lassan, szakaszosan fúrd és folyamatosan használj valamilyen hűtő-kenő anyagot hozzá.

Lidlis fúrót használtam és tökéletesen működött.

2021. ápr. 17. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vortrex ***** válasza:

Léteznek körkivágók erre a feladatra, azok közül is talán a Viking a legjobb. Ha sokat kell fúrni, akkor megéri venni egyet, de egy alkalomra talán egy lépcsősfúró is meg tud küzdeni vele.

A szénacél egy elég tág kifejezés, ha egy hajlítható, hegeszthető "bili" acélról van szó, akkor vinni fogja a lépcsősfúró, de ha valami komolyabb rideg szerszám anyag, akkor esélytelen.

2021. ápr. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
4-es válaszoló! Egy 5-ös szénacél treplemezre gondoltam. Azt talán átviszi?
2021. ápr. 17. 11:20
 6/6 Vortrex ***** válasza:
Próbáld meg, elég puha hogy forgácsolja, de elég vastag hogy egyszerre 2 lépcső is fogásban legyen. Lassú fordulat, sok hűtés, meg rá kell ülni a pisztolyfúróra hogy vigye, és onnantól csak idő kérdése
2021. ápr. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!