Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ezt a motrot érdemes számla...

LakatosAnonymus kérdése:

Ezt a motrot érdemes számla nélkül megvásárolni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Hosszas keresgélés után találtam egy jó quad ajánlatot. 1500 eurós quadról van szó. Teljesen új. Számlával szeretném megvásárolni, nem feketén, de akkor kéne fizetnem még 400 euró áfát. Sajnos ennyi pénzem még nincs, nem is lesz egyhamar, mert még tanuló vagyok. De ebbe ne menjünk most bele...


Most térnék át a kérdésre, de előtte leszögeznem, hogy nagyon nem értek az erre vonatkozó törvényekhez.


Szóval a kérdésem, hogy számla nélkül forgalomba iratható-e a quad? Megvan a törzskönyve, meg minden erre vonatkozó irat. Érdemes-e megvásárolnom, illetve milyen hátrányok/problémák adódhatnak ebből?



2021. máj. 1. 23:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Gondolom ha számlás akkor cég árulja. Ha az eladó belemegy, hogy számla nélkül adja neked el (szinte kizárt hogy ezt meg tudná csinálni) akkor semmi akadálya, de akkor is adásvételi mindenképpen kell. Olyan hogy mindenféle lepípírozás nélkül zsebbe fizetsz és elhozod nem fog működni. Kérdezd meg az eladót, hogy számla nélkül tudtok-e írni adásvételit
2021. máj. 2. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egyébként melyik ország az (gondolom külföld, ha euróban van megadva), ahol ennyi az áfa? Ez még a világrekord magyar áfánál is nagyobb.
2021. máj. 2. 04:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Látom letették erről: https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__autok-motorok__11..

Jól tetted, inkább spórolj kicsit, de akkor legyen róla számlád

2021. máj. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

#2

Román áfa lol

2021. máj. 2. 11:07
 5/8 A kérdező kommentje:

#1


Maga az eladó mondta, hogy vegyem meg számla nélkül, mert az áfával csak fölöslegesen fizetek rá. Ezért kérdeztem meg itt, hogy mit veszítenék, ha számla nemkül vennem meg.

2021. máj. 2. 11:09
 6/8 anonim ***** válasza:
#5: Ezt értem, hogy az eladó mondta. De azt nem tudjuk, hogy ezesetben írnátok-e adásvételit. Gondolom nem, hanem csak zsebbe fizetve fellne elhozva, úgy meg esélytelen a forgalomba helyezés.
2021. máj. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6

A jóhírem az, hogy írunk adásvételit. :)


Nah, szóval ez esetben mindegy a számla?

2021. máj. 2. 14:32
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem kevesen tudják hogy románba hogy mennek ezek.
2021. máj. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!