Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Újrakezdőként mennyi idő kb...

Újrakezdőként mennyi idő kb belejönni a biciklizésbe? Fizikailag is, illetve közlekedés szempontjából is.

Figyelt kérdés
Tinikoromban bicikliztem utoljára, most újrakezdeném, de egyrészt félek, másrészt fáj. Nagyon gyenge vagyok, hamar elfáradok, ráadásul még a csontom is borzasztóan fáj. Illetve félek a városban való közlekedéstől, nem merek úton, autók között menni, de még úgy se, ahol ugyan nem biciklisáv van, de van valami felfestés, egy úton megy az autókkal.

2021. máj. 14. 11:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Fizikailag nekem kellett egy hónap, mire úgy tényleg rendesen, hosszabb távon is tudtam megint tekerni probléma nélkül, ez idő alatt nem is mentem nagyobb forgalomba (szerencsére olyan helyen lakom, hogy simán a kertek alatt eljutok mindenhová). Ezt úgy heti 2-3 alkalommal értem el.

Aztán forgalomban még most sem szeretek, de ugye nem is vagyok rákényszerítve. Ha muszáj lenne, biztos belejönnék.

2021. máj. 14. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom milyen idős vagy, de az én tinikorom óta kb. 8-10x-ére növekedett a forgalom (2-3x annyi autó van amiket 2-3x olyan sűrűn is használnak), ezt nem újra kell tanulni, hanem teljesen új közegbe és közlekedési kultúrába csöppensz.

Fizikailag meg apró lépésekben kell haladni, ha nagy túrákat akarsz teljesíteni, akkor nem csak a nyeregben, de az edzőteremben is fel kell készülni.

2021. máj. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Ha a csontod fáj ott valami nagyon nem stimmel.
2021. máj. 14. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én 50 év kocsikázás után ültem ismét kerékpárra. a normál kerékpárra fel se mertem ülni, aztán a lányom vett egy olyan kerékpárt, amelynek az alsó átlépőkéje nagyon alacsony, és erre felmertem ülni. Kb 2 hétig naponta fél-egy órát a kertek alatt bicajoztam, még a kerékpárutra se mertem felmenni. Ma már úgy 3 hónap elteltével egész jól belelendültem, már merek "indexelni" is a kezemmel, de még hátra nem merek nézni mindig. Attól félek a legjobban, mikor a kerékpáruton elsuhan mellettem egy e-roller, meg időnként segédmotor. Az autóval soha semmi surlódásom nem volt, nem szeretném ha a kerékpáruton kivasalnának. 75 éves vagyok.
2023. aug. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!