Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Pályakezdő sofőrként milyen...

Pályakezdő sofőrként milyen céghez lehet elmenni dolgozni?

Figyelt kérdés
28 éves vagyok, most tartok ott, hogy megszereztem a C,D kategóriát PAV 2- és GKI(busz) képesítéseket. Volánbuszhoz(legfőképp ide akarok bekerülni) jelentkeztem, oda nem vettek fel arra hivatkozva, hogy létszámstopp van és azokat veszik fel elsősorban, akinek több szakmai tapasztalata van. Ha nincs még semmi szakmai tapasztalatom, hova tudnék jelentkezni sofőrnek, ahova felvesznek, hogy legalább addig is tudjak tapasztalatot szerezni?(nemzetközizni nem akarok)

2021. máj. 22. 22:44
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg próbálkozz egy másik megyében a volánnál. Pl nálunk (Vas megyében) keresik az embereket, de a szomszédos (Zala megyében) teltház van.

Párom is most jelenleg a volánnál van tapasztalatszerzés végett, ő tavaly végzett az OFA-val.

2021. máj. 23. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Mint ha magamat olvasnám, lassan 1 éve nem találok melót magnak, csak raktáros-sofőr melót ahol raktárosnak vagyok bejelentve, így meg nem lesz papíron tapasztalatom. Nekem még az E is megvan mellé , egy útseprű cég vett fel, tehát lapáttal kellett eltakarítani a sarat amit a tapasztalt sofőrök felhordtak , de nem fizettek ki sajna, ez volt az utóbbi 1 évem legsikeresebb melója, teljesűlt a vágyam, tehát felvettek dolgozni Somogy megyébe, nem kellett nemzetköziznem -ez volt a vágyam, az nem, hogy kapjak fizetést is ( azt gondoltam az adott ). Szomorú, de ez van. Ilyen ha nincs tapasztalatod. Volánhoz már 10 alkalommal jelentkeztem. Semmi válasz. Hívtam is őket, voltam a portán, de járványra és létszámstopra hivatkozva elzavartak, jó, nem úgy, hogy " takarodjááál " hanem, hogy "most jelenleg nincs üresedés".
2021. máj. 23. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
78%
Privát busztársaság. Miért rögtön a Volánhoz akartok menni? Oké hogy az a végső cél, de mennyire reális szerintetek rögtön legfelül kezdeni? Melyik munkakörben kezd az ember rögtön legfelül? Semelyikben.
2021. máj. 23. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ja, az kimaradt, hogy nem zárkózom el a teherautózástól sem, csak még előtte meg kell csinálnom arra is a gki-t.
2021. máj. 23. 06:54
 5/9 anonim ***** válasza:

Én azt mondom hogy járd be a szamárlétrát.

Kezd kisautón , majd egyre nagyobbra ülj és csak lesz gyakorlat előbb utóbb.

Először biztos hogy senki nem vesz fel 40 tonnásra.

2021. máj. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 rakd válasza:

kb félperc alatt találtam nektek állást :

[link]

2021. máj. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 köszi, de ők nem vesznek fel kezdőt, hiába írják, le sem xarnak csak 'felírnak".


#3 volán a legxarabbul fizető cég ahol csak egy rendszám vagy, privát buszos meg a tapasztaltat vesz fel. 200 ezret keres egy volános.. és így nem vesznek fel. Így van létszámstop. :D

2021. máj. 24. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!

1-es vagyok, a fizetés függ a kilométertől is. Párom körülbelül 200 km-t megy naponta (hétvégén és ünnepnap nem) és így kapott nettó 280-at. De ismerősöm 2 órásként kapott igaz ünnep is volt bent 60 ezer forintot.

Szerintem nem olyan rossz a fizetés.

2021. jún. 2. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem értem amit mondtál, egy privát buszos cég nem vesz fel kezdőt, a Volán menetrend szerint megy, egy magánbuszos címről címre, a Volános útvonala könnyebb, ismert, nincs meglepi. Írásod nem fedi a valóságot mert járvány előtt akár B jogsival is átképeztek buszossá, jelenleg pedig eme ágazat telített, hírtelen létszám stop lett, mindenkinek előkerült a D jogsi a gki-val és valamiért ez így is marad.

Magam részéről, már akit érdekel random pályakezdő élete, megyek Szlovákiába dolgozni 3 hónap múlva 24 leszek és másfél év szívás után végre felvesznek dolgozni. Nyelvtudás nélkül. Magyarországon ezt nem tudtam elérni. Ha belegondolunk, kisebb országba több a lehetőség és még az sem zavarta a hr-t, hogy magyar nyelven írtam holott a nő szlovák, nem magyar neve volt. Ketten beszéltek velem mert egy fordított.

2021. jún. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!