Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Megbüntetheti a rendőr a...

Megbüntetheti a rendőr a szabálytalanságot tanuló vezetőnél?

Figyelt kérdés
A kérdésem arra a helyzetre vonatkozik, amikor még az oktató ül a tanuló mellett, és a tanuló valamilyen látványos szabálytalanságot elkövet a rendőr szeme láttára, balesetet viszont nem okoz, mondjuk index nélkül hirtelen sávváltás, vagy ilyesmi. Ilyenkor a tanulót veszik elő, akinek még jogsija sincs (bár KRESZ vizsgája már igen), esetleg az oktatót mert pl. nem fékezett bele a saját pedáljaival, azaz nem hárította el? Esetleg a rendőrök toleránsabbak, ha a kocsin kint van a sárga T, és ha nem történt baj, meg sem állítanak?

2021. jún. 19. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
97%

Sárga T Magyarországban nem nagyon van. Én még nem láttam. Mindegy.

A magyar szabályok szerint a tanulóautóban az oktató számít a vezetőnek, nem a tanuló. A teljes felelősség az övé. Nem csak a rendőrség felé, hanem akkor is ő a hunyó, ha a tanuló rommá töri a kocsit.

Ha azt erőszakosan, készakarva, elháríthatatlan módon teszi, akkor polgári pert indíthat. Más esetben ő a hibás. Azért ül ott, hogy tanítsa ÉS vigyázzon a tanítványára.


Sokszor leírom, mindig lepontoznak, de neked is megemlítem: ne a rendőrnek akarj megfelelni, hanem biztonságosan, ésszel vezess. Most még persze az oktató útmutatása szerint, de amikor már egyedül vezetsz, ez legyen a fontos.

2021. jún. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ! Én már vezetek pár éve, így nem rám vonatkozik :) Sárga T alatt egyébként nem matricát értettem, hanem a kocsi tetején levő, taxisokéhoz hasonlító jelzőt, én is ilyennel mentem, amikor tanultam.

De sejtem, az csak a szabálytalanság mértékétől, meg a rendőr kedvétől függ, hogy meg fog-e állítani, ha ilyennel megyek.

2021. jún. 19. 11:01
 3/9 anonim ***** válasza:
17%
Nem tudom a jogi választ, az alapján, amit az 1. írt, nem. De ha más megvan a KRESz vizsgája, tisztában kell lennie a szabályokkal, tehát én jogilag büntethetővé tenném az ilyen jellegű szabálysértést.
2021. jún. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
76%

Ki és miért pontozta le az első választ? Felette érdekelne.

Nem az értékelésemet féltem, csak nem szeretek hülyeséget írni. Szóval?

2021. jún. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nem büntetheti meg. Nem is tudja megbüntetni emiatt. Sem más KRESZ szabály megszegése miatt.
2021. jún. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az #1-es helyesen írta, az oktatóé a teljes felelősség.
2021. jún. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%

Az oktató viszi a balhét.

Gyakorlatilag amúgy nem történik semmi.

Nyilván, ha baleset van belőle, akkor van műsor

2021. jún. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
82%
nem maradna oktató a szakmában ha minden kis szar szabályszegésért büntetnék őket. azért ülsz az autóban az oktatóval hogy megtanuld. az elején sokat fogsz hibázni, aztán egyre kevesebbet. senki se született még jogsival a kezében
2021. jún. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az egyes teljesen jól írja a dolgot. A tanuló vezető oké hogy tudja a KRESZT elméletben legalább is mert megvan a vizsgája, de azt akkor amikor tanul akkor nem csak azt tanulja meg hogyan bánjon az autóval, hogyan vezesse normálisan, biztonságosan hanem azt is hogy a KRESZ oktatáson tanult szabályokat hogyan használja a gyakorlatban. Az megint más amit az elméleti oktatáson látott, olvasott a tananyagban és az oktatóval átbeszéltek és megint más amikor élesbe kint a forgalomba azt alkalmazza. Ott a közúton előfordulhat hogy hibázik, nem úgy figyel oda nem tudja még alkalmazni megfelelően a dolgokat, ezért van a tanuló autó, ezért van az oktató hogy ezekre megtanítsa hogy hogyan használja a tudását megfelelően. Nyilván egy tanulóval könnyebben megesik az hogy elkövet hibákat erre van az oktató hogy közbeavatkozzon akár elsőbbség adásnál ha ott szúr el valamit, akár sávváltásnál ha hibát követ el pl.: nem indexel, nem figyel a háta mögé stb... ezekre az oktatónak ugyanúgy oda kell figyelnie mint ha Ő vezetne. Nyilván minden apróságért a rendőr nem fogja lekapcsolni a tanuló vezetőt és bírságolni mert tudja nagyon jól hogy tanul és az oktató nem dísznek ül mellette. Persze ha olyan hibát követ el a tanuló amit az oktató nem hárít el, nem avatkozik közbe, nem tesz tehát semmit akkor a rendőr az oktatót fogja felelősségre vonni akármi is van.
2021. jún. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!