Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Zuglóból mennyire nehéz...

Zuglóból mennyire nehéz eljutni a római partra bringával?

Figyelt kérdés
Mennyire lefedett az útvonal bringautakkal? Ahol nincs bringaút ott lehet a járdán is bringázni, vagy büntetnek érte a rendőrök? Mennyire veszélyes?

2021. jún. 19. 21:46
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár nem számítottam arra, hogy vita lesz belőle. Azóta egyébként már megjártam az utat és egyáltalán nem volt vészes, mindenütt találtam bringautat vagy kis forgalmú utat, egyébként több helyen láttam Budapesten is járdán bringázókat, nem mondom, hogy ez jó, de nem hinném, hogy bárkit is zavartak volna, vagy, hogy veszélyesen közlekedtek. 2-esnek üzenem, hogy nem most kezdtem a bringázást, kb 20 éve napi szinten bringázok mindenhova Debrecenben. Bringáztam már külföldön is, európában és az usában is, itthon is több helyen sokat. Budapest ezen szakaszával viszont nem volt ismeretem és időhiányban voltam ezért kérdeztem rá. A járdát pedig azért említettem, mert van, hogy az úttestre sem szabad felmenni kerékpárral, vagy van hogy nem érdemes. Ha pedig véletlenül mégis járdára szorulok természetesen nem úgy megyek mintha kerékpárúton mennék hanem sokkal körültekintőbben és a gyalogosok zavarása nélkül. Egyébként több helyen közös gyalog és kerékpárút van szerte az országban, ahol a kerkpárút kapualjak mentén vezet, nem látom mivel lenne az kevésbé veszélyes mint egy ugyanilyen járda a láthatóság szempontjából vagy a gyalogosok miatt. Az 5-ösnek és a 7-esnek mondom, hogy egy közös bringázás alkalmával úgy ütötték el a barátnőmet egy kisforgalmú kiránduló övezetben 40-es sebességkorlátozás mellett, fényes nappal, hogy 100%-ban látható volt és már az útpadkára húzódott le. Jómagamnak is számtalan olyan élményem volt, hogy ha én nem vigyázok simán kivasaltak volna. Volt, hogy mellékúton velem szembe jött egy autós az én oldalamban az út legszélén padlógázzal, épp hogy le tudtam húzódni a susnyásba a csávó mindenhova nézett csak előre nem, vagy legutóbb úgy kanyarodott ki elém egy hülyegyerek, hogy közben a csaja térdével volt elfoglalva és akkor adott gázt szétnézés nélkül mikor elé értem. Mindkét esetben nappal volt, jól látható voltam és szabályosan közlekedtem és ha én nem vigyázok kivasalnak és ez csak 2 példa volt a sok közül. Tehát az, hogy ti ennyire megbíztok a többi forgalomban résztvevővel szemben szintén lehet hamis biztonságérzet, és az sem feltétlenül jó ha mindíg ragaszkodunk a szabályokhoz.
2021. jún. 21. 21:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!