Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hol tudnék csinálni kiegészítő...

Hol tudnék csinálni kiegészítő jogosítványt?

Figyelt kérdés

Szóval az az igazság, hogy én Debreceni 20/f vagyok, és azt hallottam, hogy aki már rendelkezik B kategóriás jogosítvánnyal, az csinálhat kiegészítő jogosítványt 125 ccm3 motorra.


Az érdekelne, hogy ennek pontosan mi a neve, és Debrecenben ki melyik helyet ajánlaná? Mivel én a Koroknainál csináltam a B-s jogsimat, de pályázat útján, és így szinte ingyen volt.

Emiatt nem igazán van összehasonlítási alapom.


Kinek mi a véleménye erről? Mennyivel jönnék ki olcsóbban, mintha 0-ról kezdeném? Illetve mennyi idő lenne kb.? Melyik autósiskolában érdemes, vagy hol nem érdemes érdeklődni?


Mihamarabbi válaszokat előre is köszönöm!



2021. jún. 24. 17:10
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
B125 a neve, egy könnyített A1. Viszont ha nincs motorral tapasztalatod (főleg váltóssal), akkor nehéz lesz, mert kb 4 órát vezetsz vizsga előtt
2021. jún. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hú, igen ezt olvastam én is. De gondolom ez a kötelező minimum. Mert amúgy gondolom 4 óra alatt nem igazán lehet megtanulni, vagy igen? Vezettem már automata váltós robogót, meg 80-a váltós crossmotort is (bár igaz ez utóbbival párszor lefulladtam). Szóval tényleg nem igazán van tapasztalatom. Csak annyi, hogy párszor ültem már rajtuk.


Mit ajánlottok, tanácsoltok? (konkrét, személyes is jöhet nyugodtan)

2021. jún. 24. 21:03
 3/3 anonim ***** válasza:
Könnyített A1, B125 vagy hivatalosan "A1 B jogosítvánnyal" a neve. Ugyanazt az A1 kategóriát kapod meg vele végül, csak a kötelező óraszámok különböznek. Ez azoknak van kitalálva, akik sokat motoroztak B jogsi megszerzése előtt is, mivel így a pótórákat meg a sok kötelező minimum órát megússza az ember. Azoknak, akik sose motoroztak, általában tök mindegy, hogy melyikre mennek, mert az egyiknél a kötelező minimum óraszám miatt lesz drága, a másiknál meg a sok pótóra miatt. Nem lehet előre tudni, hogy mennyivel jönnél ki olcsóbban egyikkel vagy másikkal, lehet drágább ez is vagy az is. Jellemzően a könnyített A1 (ami amúgy nem könnyebb semennyivel, ez egy félrevezető név, csak a kötelező óraszám kevesebb) olcsóbb tud lenni, hiszen ha hamarabb vagy vizsgára bocsátható, akkor pár órányi díjat megspórolhatsz. Ha azonban ilyen módon túl hamar mész és megbuksz, akkor összességében akár drágább is lehet, mivel végül lehet óraszámban ugyanott vagy, de cserébe kifizettél egy (vagy több) extra vizsgadíjat.
2021. jún. 25. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!