Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Bp-en és vidéken milyen...

Bp-en és vidéken milyen gyakran kap defektet egy átlag biciklista?

Figyelt kérdés

Nálad hány km-enként kell gumitömlőt/szingót javítani/cserélni?

Két dolgot furcsállok:

- nálam Bp-en majd' 100 km-enként bejön egy defekt, vidéken sztem 1000 km feletti a szám (pedig ott biciklizek többet);

- autóval, busszal sokkal több km-t megyünk, a több+szélesebb kerék jobb eséllyel talál szeget (oké, h vastagabb is a külsőgumifal), mégsincs tele az út leszusszant kerekű gépjárművekkel :) max 1x láttam füstölő ikerkerekű buszt, de az sem biztos, hogy defekttől volt.


2021. júl. 3. 10:26
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem a tavalyi szezonban kettő defektem volt szűk 700 kilométeren, de a második azért, mert az elöregedett Btwin külsőt kicseréltettem belső guminyi vékonyságú Schwalbéra (nem a márka a baj, hanem a konkrét külső vastagsága), aztán visszacseréltettem új Btwin külsőre, illetve szintén Decathlonos, de megerősített (darabja 3000 forint) belsőre. Azóta 300 kilométeren nem volt defekt, pedig jártam vele érdekesebb terepen is.
2021. júl. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

azért ez nem összehasonlítási alap... Nézd már meg, milyen anyagból van egy buszkerék, és milyenből egy bicajé.... :)


Ősszel a királydinnye termése gumigyilkos! És az általában nem az úton van, hanem a bicikliutakon, a növényről "kiugrik" a te sávodba.

2021. júl. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Bringánál azért az is függ, hogy hol használod....


Én már kaptam durr defektet buszon... kellemes volt.

Mintha pokolgépre futottunk volna :D ki is szakadt egy darab a busz oldalából a jó öreg ikarusnak.

2021. júl. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet átlagolni.

A szüleim több napos, napi átlag 40 km-es túrákat nyomnak évtizedek óta. Anyám minden túrán legalább egyszer defektet kap, jobb alkalmak esetén minden nap (tényleg, nem költői túlzás), a csapat másik 7 tagja egyszer sem kapott eddig.

Na most ezt átlagold ki.

2021. júl. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Alex Fly ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs... Én több mint egy évtizede nem kaptam defektet, pedig napi szinten használom a kerékpárom és akár tökön-babon megyek, ha kell.

De előtte volt olyan is , hogy szinte mindenmapos eseménynek számított (mondjuk akkor más gumikat használtam)...

2021. júl. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Tényleg nehéz, illetve nem érdemes általánosítani. Budapesten ritkán járok bringával, de ezalatt 2x a legszemetesebb ferencvárosi utakon jött be egy biciklidefekt, valószeg szeg v más hegyes fémdarab miatt; utána pedig most, amikor a kérdést kiírtam, nem tudom, hol, mert lassan eresztett le, azóta megcsináltam a kereket, és a külsőben megtaláltam utóbbi defekt okát, egy növényi tüskét :-))) - Vicc, hogy vidéki természetjárásaink során 2x lett eddig defektem, 1x üveg, 1x fémdb miatt, erre Bp-en egyből defektes lesz a gumim egy növénytől. :-)))

2021. júl. 4. 22:34
 7/7 anonim ***** válasza:

Kb 3-4 éve BTwin biciklim van, amit hetente 2-3x használtam kb 2 éven át. Nagyából 1 éven át garázsban állt és most elkezdtem vele futárkodni 2 hete.


Tehát Budapesten már letekertem vele kb 400km-t és még semmi sem történt.


Szóval eddig elég jól bírja.

2021. júl. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!