Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Meg lehet úgy tanulni vezetni...

Meg lehet úgy tanulni vezetni normálisan ha nagyon ritkán ad időpontot az oktató? Ez így jó lesz?

Figyelt kérdés
Rájöttem arra is hogy mi az oka. Több iskolában is oktat és én fizetem a legalacsonyabb óra díjat. Belőlem is sok pénzt lát de a többiektől még többet. Ezért tesz engem hátrányba. Az a gond oktatót váltani nem nagyon merek már voltam egy rossz oktatónál aki első alkalommal azt mondta lehet engem nem lehet tanítani. Még ad egy esélyt ha nem lesz jobb hagyjuk. Aztán oda már nem mentem vissza. Szóval ezért nem nagyon merek ugrálni. Ez az oktató sokkal jobb türelmes és jó kedvű csak ritkán találkozunk. Van hogy kiesik több mint egy hét, most viszont két hét esik ki. És még nem is volt Szabin, oda majd augusztusban megy. Elgondolkodtam mikor lesz nekem jogsim szerintem még karácsonyra sem. Szóval ezek nagyon nagy ki hagyasok szerintem. De váltani megint már nem merek. Új oktató biztos hogy azon lenne hogy amit pénzt eddig nem nála költöttem el azt be szedje. Szóval ebből már sehogy se jövök ki jól. 14 órát vettem tőle eddig majdnem 2 hónapja kezdtük. Nagyon gáz??

2021. júl. 8. 13:01
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Egyébként maga a vezetés jól megy az oktató szerint. Én is ezt érzem. Ki tudnék innen menni az autóval egyedül is gyakorolni simán. De azt nem merem mert már nagyon büntetik a jogsi nélkül vezetést. Még eljárás is indulhat meg eltiltás.
2021. júl. 8. 14:30
 12/14 anonim ***** válasza:

Nem ideális a két hetente egyszer vezetés, de nem is ritkaság.

Elfelejteni azt tudod, amit meg sem tanultál, sőt még olyankor is lehet tanulni, amikor nem is vezetsz.

Sok oktatónál több hónapos várólisták vannak, és az oktatás is elhúzódik, hetente, két hetente gyakororol egy adott tanulóval.

Tehát nem egyedi eset a tied, örülj, hogy normális oktatót sikerült találni - azért is van sok tanulója.

Vezetés gyakorlás türelmetlenséggel párosulva nem túl szerencsés.

Oktató váltás helyett inkább beszélni kellene vele, megildható-e a gyakrabban gyakorlás, akár úgy is hogy többet fizetsz, vagy elfogadod azt, hogy csak két hetente vezetsz, azzal sem vagy egyedüli eset.

Az a legrosszabb, ha tanulóként határidőt tűzöl ki, hogy pl nyár végére meglesz a jogsi...

2021. júl. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
68%
Én magamon azt láttam, hogy kellett a heti 2x2 óra vezetés és azt is megéreztem, ha akár 1 egész hét kimaradt.
2021. júl. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

4 hónapot vártam az oktatóra. Nem bántam meg.

Eleinte heti 2-3 × 50 percet vezettünk, majd kb a 25. Óra körül váltottunk heti 4-5×50 percre. Szintén 5600 ft volt egy óra. Eleinte keveste vitt, de örültem hogy vezethetek, hiszen hosszú a várólista nála. Volt hogy 30 tanulója volt egyszerre. Napi 10 órát dolgozhatnak maximum. Nem könnyű beosztani a sok tanulót.

De estleg mondhatod neki, hogy szeretnél átmenni gyorsítottra. Ha mázlid van, nem lesz drágább. Ha peched van pár száz forintttal drágul óránként, viszont akkor köteles minimum heti 4 órát vezetni veled. Ezekkel el is kell számolnija, tehát kikap, ha nem visz.

2021. júl. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!