Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha kerékpárral megyek egyirány...

Ha kerékpárral megyek egyirányú utcában akkor én is csak a haladási irányba haladhatok vagy a másik irányba is?

Figyelt kérdés
Feltéve hogy az út elég széles ahoz hogy kényelmesen elférjek az autók mellett.
2021. júl. 28. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ahol ki van jelölve, hogy szembe mehetsz csak ott
2021. júl. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A kresz szerint csak akkor mehetsz szembe, ha külön tábla jelzi. De azért érdemes figyelni ilyenkor is, hogy mindenki észrevesz-e (nem egy veszélyes szituáció, a szemből jövővel ugyanis elég jól látjátok egymást).


Irányban persze mindig mehetsz. Mondjuk sokan bemennek akkor is szemből, ha nincs tábla, de ezt nem tanácsként írom, csak hogy látni fogsz ilyet is.

2021. júl. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, sok olyan ember is van, aki alapjában igyekszik szabály szerint közlekedni, de hibásan értelmezi a szabályt.

Viszonylag új lehetőség, hogy kerékpárral ellenkező irányban is be szabad hajtani. És sok bringás csak ennyit fogott fel.

Az már kimarad a tudatából, hogy ha tábla megengedi.

Persze sok tudatos szabálytalankodó van az utakon, de ilyen is van.

Azért lett ez így kodifikálva, mert nem lehet mindenhol megengedni, a hely sajátosságai miatt. Így táblákkal kell jelezni, ahol van rá mód.

2021. júl. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
#3, ne csodálkozz, a hírekben minden esetben úgy szerepelt, hogy be lehet hajtani az egyirányú utcákba szemből. Azt mindig kihagyták, hogy csak ott, ahol ezt külön tábla jelzi. Szóval a félretájékoztatás következménye, hogy ennyien nem tudják. (Mondjuk ez nudli ahhoz képest, hogy vizsgázott gépjárművezetők gyakran az elsőbbségi szabályokat se ismerik, például hogy balra kanyarodáskor a szemből jövő kerékpár számára is elsőbbséget kellene adni, meg hogy kanyarodó járművel szemben elsőbbsége van a gyalogosnak. Kiordít az ablakon, hogy mit akarsz átmenni előtte. Az eszem megáll az ilyentől.)
2021. júl. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

#4

Sajnos igen, ráadásul az ilyenek rettentő önfejű emberek és azt hiszik, mekkora barom volt a gyalogos. Ez a legnagyobb baj. Mert ha én tévesen rosszul csinálok valamit, és emiatt valaki szól nekem, akkor legalább utánanézek, sőt…múltkor kerékpárral a kerékpárúton egyenesen mentem, ugye végig át volt vezetve szépen a kerékpárút, erre egy telezöldnél a jobbra KANYARODÓ konkrétan el akart b*szni szándékosan, el kellett húznom balra. Bár tudtam, hogy nekem volt igazam és ő volt f*sz (kanyarodóként az útját egyenesen folytató gyalogosnak, kerékpárosnak, sőt, még szabadon kóricáló rotációs kapának is elsőbbséget kell adni), azért az eset után utánanéztem. Nem volt nagy meglepetés, amikor az internet, de még a KRESZ-tananyag is alátámasztotta az igazam.

2021. júl. 28. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
22%
5. a trágárságod miatt jelentettem. Semmi okod nem volt rá.
2021. júl. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
59%
#6 Jól van, nyugodtan védd csak a közveszélyes barmokat. Ha egy gyilkossági kísérlet nem elég indok trágár jelzőkhöz, akkor nyugodtan jelentsd!
2021. júl. 28. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!