Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mostanában miért megy ennyire...

Mostanában miért megy ennyire nehezen embereknek a jogosítvány szerzés, vagy ez régen is így volt csak akkor még nem terjedt el ennyire?

Figyelt kérdés
Benne vagyok Facebook egy csoportban ami jogosítvány szerzés ről szól. Nagyon durva hogy emberek mennyit szenvednek vele. Nagyon sok ember van benne, és egyszerűen nagyon nehéz nekik. Bukik a legtöbb de annyiszor mennek neki még nem sikerül. Olyan is volt akinek újra kellett kezdeni az egészet bármit megtesznek hogy meglegyen. De hogy lehet hogy ilyen sok ember szenved ezzel ennyire? Ennyire nehéz az autó vezetés? Vagy ennyire kevés embernek lenne tehetsége hozzá? Vagy ez mindig is így volt csak régen nem volt hova ki posztolni esetleg? Ez nem egy rosszindulatú kérdés mielőtt valaki félreérti csak tudni szeretném mi az oka hogy ilyen sok ember szenved ezzel ennyit?? És ha valakinek végre sikerül a forgalmi akkor ünneplik mitha valami szenzáció lenne.

2021. júl. 29. 13:44
 1/9 anonim ***** válasza:
46%

Régen sem volt más, sőt talán még nehezebb volt, ha esetleg régebb óta vezetsz és megpróbálsz visszaemlékezni mi volt 10 éve...

Ma sokkal több a szerencsétlen, fogalmatlan idióta és az őrült az utakon, mint régen. Nyilván nem csak emiatt, de szerintem vastagon benne van ez is.

2021. júl. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%

Sajnos az is benne van, hogy sokszor anyagi okokból összejátszik az oktató és a vizsgáztató. Ha a forgalmin megbuksz, plusz órákat kell venned és a vizsgadíjat is újból ki kell csengetned. A nagybátyám vizsgabiztos volt, már nyugdíjas, ő mesélte, hogy megy ez.

A saját oktatóm annyit mondott, mikor leforgalmiztam (nekem is harmadjára sikerült) hogy nagyon magasak az az elvárás, hogy tökéletesen vezessen valaki 30-40 óra után, mert az nagyon kevés. Városban annak is nagy része csak dugóban araszolás, nehéz vele tapasztalatot szerezni.

2021. júl. 29. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Előző vagyok: Már a rutinvizsga sincs, ezért sok oktató egyből forgalomba viszi a tanulót, ezért nehezebben fognak menni a manőverek is, márpedig jól meg lehet bukni egy elbaltázott parkoláson, míg jogsival rendelkezőként szépíthetsz az elrontott manőveren ahányszor akarsz, vizsgán csak egyszer javíthatsz bele.

Nekem szerencsém volt, kijártunk a rutinpályára, nem is a manővereken buktattak meg. Egyszer benéztem egy egyirányú utcát (elsőre, ez tényleg az én hibám volt), aztán viszont összevissza pontokat vontak le de konkrét okot nem tudott mondani a vizsgabiztos, csak hogy nem voltam elég magabiztos...

2021. júl. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Régen is így volt, csak akkor nem volt facebook csoport a rinyálóknak.

Akár nézd vissza a gyakorin a régi jogsis kérdéseket.

https://www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=forgalmi+vi..

2021. júl. 29. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
66%
Talán arra vezethető vissza, hogy egyrészt most többről tudsz, ahogy írták is, másrészt régen azért a nevelés része volt az, hogy pl nézz körül az úton mielőtt átcsámpázol rajta, meg hasonlók. Ahogy látom mostanában közlekedni az embereket a szülők nagy ívben szarnak mindenkire, legyenek akár gyalogosok, bringások vagy autósok - persze főleg az első két kategória, azért a jogsival belenevelnek némi minimális közlekedési kultúrát az emberbe. Viszont amikor egy ilyen megyek-ahogy-akarok-nekem-te-ne-mondd-meg típusú emberek, akik ellesték a szüleiktől a jó példát beülnek az oktatóautóba és hirtelen figyelni kell a környezetükre, plusz az autót is kell kezelni az gyakran megreccsenti őket kicsit.
2021. júl. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Meg az arany igazság, hogy ha belépsz egy "Törpék szexelnek miközben Batz papuccsal fenekelik el egymást" csoportba, akkor ne csodálkozz, hogy az átlagosnál jóval több törpés posztot fogsz látni, ahol egymást fenekelik.
2021. júl. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
#6 egyik haverom kérdezi, tényleg van ilyen csoport?
2021. júl. 29. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
56%
#7 nem kell a duma, láttam a haverod szerdán posztolt egy képet. Akarom mondani fogalmam sincs.
2021. júl. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Szerintem az emberek ugyan úgy megtanulnak vezetni,mint régen. Csak sajnos az oktatók kiöregedtek a vizsgabiztosokkal együtt.Vastagabb lett a bőr az arcukon és vastagabb lett a pénztárcájuk is. Az én ismeretségi körömben mindenki a pénzre hajt . Különösen igaz ez kisvárosokra,ahol sógor, koma ,jóbarát mély családias viszonyt ápol. Nem furcsa,hogy zömében harmadszorra sikerül a vizsga? Addig pengesd a lóvét nekik. Sajnos elkorcsosult minden.
2021. aug. 4. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!