Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Dunaharaszti HÉV híd járdaján...

Dunaharaszti HÉV híd járdaján át szabad menni motorral?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert egyik nap arra futottam, nem először jött szembe egy motoros, ilyenkor, vagy mikor bringás jön, mikor a közelembe ér, fel szoktam ugrani az oldalsó gazos lejtőre (az már a híd utani sancon van), és így engedem el a szembejövőt. Az "úriember" viszont ezúttal olyan 20 méterről beszólt agresszív stílusban, hogy nekem kellene félreállnom.


Ez nagyon fel.szta az agyam, mert azon kívül, hogy mint írtam, félre is álltam volna, egyébként nem gondolom, hogy elvárható lenne, hiszen tudtommal ő tilosban motorozik. Ami amúgy nem zavarna, hiszen megértem ha amúgy sokat kellene kerülnie, még ha nem is szabályos, de ha már így van, akkor milyen alapon küldené ő le a gyalogost a járdáról, milyen alapon vár el elsőbbséget?


A kérdésem, hogy jól gondolom-e, hogy ez tényleg járda, azaz motoros nem is közlekedhetne ott? Ugyanez az M0 hídakon? Mert ott is talalkoztam már hasonlóan tapló motorosokkal, bár a legtöbbjük normális amúgy.



#motor #járda #vasuti híd
2021. aug. 3. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az M0 hídon mehet a segédmotoros, mert lakott területen kívül (közigazgatási határon kívül) van a kerékpárút!


A HÉV-híd szerintem nem hivatalos bringaút, csak gyalogjárda. Azt nem tudom, hogy elején-végén van-e település elejét/végét jelző tábla... Tehát hogy Dh-hoz tartozik-e, vagy nem...

2021. aug. 3. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

bocs, még visszakérdeznék (előző vagyok)


Az M0 híd alatt a soroksári Duna fölötti hídszakaszt érted, vagy a nagy Duna hidat Csepel - Budafok között?

Én ez utóbbira írtam, hogy közig határon kívül van, tehát jogosan használják a robogósok.

2021. aug. 3. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad, az valóban járda. Összefutottál egy suttyó motorossal, sajnos elég sok van.


Az M0 hídon kerékpárút van, amin lakott területen kívül szabad segédmotorral menni.

2021. aug. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3:

Mindkettőt, de egyébként mikor legutóbb a nagy Duna hidnál jártam, ott ki volt írva, hogy a kerékpárt tolni kell, ehhez képestnagymotorral zúzott ép valaki. A soroksári felettinél meg ki van írva, hogy kerékpárút, tehát ott ezek szerint lehet robogóval menni, de amúgy már ott is találkoztam nagymotorossal.

2021. aug. 3. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!