Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi jár azért, ha a vasúti...

Mi jár azért, ha a vasúti átjáróban nem várom meg, hogy felnyíljon a sorompó, csak a vonat elhaladását?

Figyelt kérdés

Természetesen nem a vonat elé hajtani akarok, viszont nem tudom elfogadni, hogy a vonat elhaladása után, még azt is meg kell várni, míg felnyílik a sorompó mert csak akkor vált át a lámpa ha teljesen felemelkedett.

Mi történik akkor, ha nem várom ezt meg, hanem ahogy elhaladt a vonat az átjárón, egyből indulok én is? Mi jár érte?



2021. aug. 12. 10:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Jöhet még egy vonat.


Tapasztalatom szerint elég gyorsan szabad utat kapunk a vonat elhaladása után. Ha fél percet nem tudsz kivárni, eléggé türelmetlen vagy.

2021. aug. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%

Pénzbírság. Közúton tilosan áthajtás 50 000 forintok. Erős a gyanúm, hogy itt is. Ha láthatóan nincs lebukási veszély, akkor se tegyél ilyent. Egy mozdonyvezető és családja életét teheted tönkre.

Képzeld magad a helyébe! Látja, hogy baj lesz, de semmit nem tud tenni ellene.

Én akkor sem kockáztatnék, ha mindkét irányban teljesen egyenes a pálya, és kilométerekre ellátok. Mi az isten lehet olyan sürgős, ami miatt nem tudod megvárni?

2021. aug. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez.


[link]

2021. aug. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

Vasúti átjáróban tilos jelzésen áthaladás nem 50, hanem 60 ezres tétel. Ha jól tudom, akkor objektív felelősség alá tartozik, tehát akár kamera alapján az üzembentartót is büntethetik (az üzembentartó nyilatkozhat, hogy ki vezette az autót, akkor azt büntetik, ha nem nyilatkozik, akkor az üzembentartót).

De ez még mindig jobb, mintha Szergej vizsgálná behatóan az autód kasztniját.

2021. aug. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha sorompó is van, és az normál tempóban elkezd felnyílni, akkor nem fog jönni vonat. Ettől még persze szabálytalan ilyenkor áthajtani, és kamera alapján is megbüntethetnek.


VISZONT! Ha a sorompó a normálnál lassabb tempóban emelkedik föl, a fénysorompó pedig elsötétül (talán előtte, talán utána), az azt jelenti, hogy hiba történt a berendezésben, és ilyenkor jöhet vonat! Szóval én vasúti átjárónál inkább nem kockáztatnék. Azon még a szirénázó mentő se mehet át, ha le van zárva, ennyire komolyan veszik.


Sajnos a közúti közlekedők már nem veszik olyan komolyan, elég sok a halálos baleset. És elég komoly fennakadást meg plusz balesetveszélyt okoz még egy sima csapórúdtörés is (tipikusan úgy történik, hogy a már pirosan villogó fénysorompón hajt át valaki, mielőtt még a csapórúd elkezdene lecsukódni). Ugyanis ha ilyen hiba történik, akkor a vonatok csak lassabban közlekedhetnek a javításig, zavarba ejtve a többi fénysorompót is (azok sötétek lesznek). A sofőrök meg a sötét fénysorompónál nem igazán szoktak körülnézni, minek is, csak vonat jöhet...

2021. aug. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Azért ha nincs kb. 25 másodpercnyi türelmed, akkor kûrva szar, feszült életed lehet.


Többvágányú pályán a másik vágányon jöhet vonat bármely irányból , de igen ritka , speciális esetben egyvágányú pályán is követheti egymást több vonat, esetleg szétszakadt vonatrész.

2021. aug. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
#6, a szétszakadt vonatrész ellen csak a körülnézés segít, attól még a sorompó fehérre válthat. Jó esetben érzékelős, és akkor lezár újra. De a vonatszakadás manapság extrém ritka.
2021. aug. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A legjobb esetbe nem törtènik semmi, ha peched van 60.000+ 8 pontot kapsz, ha nagyon peches vagy akkor csatt lesz a vège... èn nagyon idiótának èrzem magam, mert megvárom, a mögöttem lèvő indulna... Sajna èn nagyon peches ember vagyok, ezèrt nem kockáztatok...
2021. aug. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Engem azért vágtak meg a forgalmi vizsgán, mert nem állt meg a csapórúd teljesen felső helyzetében. Szekszárd, 1998, régi, humánerősorássaltekerős szakállas sorompó volt.


Amúgy a csapórúd csak egy kiegészítő, fizikai akadály. A tényleges utasítást a sorompó fehér vagy piros jelzése, van ezek hiánya adja. Amíg

2021. aug. 12. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Lemaradt a vège, vagy elfogyott a betű... mássalhangzót vásárolnèk☝️☝️☝️

(bocsi nem hagyhattam ki)

2021. aug. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!