Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Igaz az, hogy a gyalogátkelők...

Igaz az, hogy a gyalogátkelők nyomkodós lámpái hamarabb váltanak zöldre, ha többen (többször) nyomják meg a gombot?

Figyelt kérdés

Vagy urban legend?

Az biztos, hogy amiket ismerek, azok később szoktak váltani, mint az automata, nem nyomkodós lámpák a kereszteződésekben. Lehet, hogy nem lettek megnyomva elégszer, ezért nem váltanak hamarabb?


2021. aug. 17. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanolyan hatásos , mint ahogyan a lassan dolgozó , lefagyás közeli állapotban döglődő számítógépen az Enter püfölése vagy az ukrán határon az autódudák nyomkodása kórusban.


Minden jelzőlámpa egy, akar naponta többször változó programot követ, amibe helyenként érzékelőkkel és nyomógombokkal lehet beleavatkozni: de csak a program bizonyos pontjain. Természetesen elképzelhető olyan vezérlés, ami egy gombnyomás után még 1-2 gombnyomást is eltárol, netán még ez alapján előrébb is sorolja az adott irány kérését, de a gyakorlatban nem jellemző, hiszen csak plusz egy hibaforrás , ráadásul a 60-90-120 másodperces ciklusok alatt nehezen elképzelhető , hogy valóban nagy tömegben gyűljenek össze gyalogosok ott, ahol eleve pont a gyér gyalogos forgalom miatt nyomógombos a lámpa.

2021. aug. 17. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem, sőt, egyre többször foglalkoznak vele, hogy nincsenek is bekötve, csak placebo
2021. aug. 17. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ahol most az előbb voltam, ott kimondottan nagy a gyalogos- és autósforgalom is, egy kétszámjegyű út mellett fekszik a városi buszmegálló. Nem kereszteződés, csak sima átkelő, és több perc volt, mire váltott. Kb. 10-en álltunk már ott, azt nem tudom, hányan nyomták meg rajtam kívül a gombot, de az biztos, hogy nem sokan.
2021. aug. 17. 14:11
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem.

Felénk pl lexarja a rendszer hányszor nyomtad meg a gombot.

2021. aug. 17. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem.
2021. aug. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amúgy legtöbb helyen tényleg nem csinál semmit a gomb. Olyan helyet is tudok, hogy figyeltem, senki sem nyomta meg a gombot vagy 5 perce, mégis zöldre váltott a lámpa a gyalogosoknak.
2021. aug. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Legtöbb helyen időszakonként más a program, csúcsidőben nem kell nyomni, magától is vált.

Egyébként meg "nyomkodós" időszakban mindegy hányszor nyomod meg, ha a lámpaciklus oda ér, hogy lehetne gyalogos zöld, akkor lesz, ha előtte meg volt nyomva a jelző.

2021. aug. 17. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Én is úgy gondoltam, hogy a következő kereszteződések lámpájával van összehangolva, és amikor onnan a főúton érkezők épp nem jönnek, akkor lesz zöld a nyomkodós lámpa, ha megnyomta valaki.

Csakhogy itt olyan sokáig vártunk, hogy addig a kereszteződésnél biztos volt másfél-két ciklus. Na, mindegy.

2021. aug. 18. 07:10
 9/9 anonim ***** válasza:

#8: nem biztos, hogy egy zöld egy ciklus.

A cikkus lehet hosszabb is, van, hogy a főút 4x is zöldet kap mielőtt minden kanyarodósáv sorra kerül pl.

A gyalogos lámpák pedig a kanyarodósáv jelzőihez IS vannak hangolva.

2021. aug. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!