Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Autósok, mérgesek szoktatok...

Autósok, mérgesek szoktatok lenni, ha meg kell állnotok átengedni a gyalogátkelőn gyalogosokat?

Figyelt kérdés
Csakmert mindig olyan hülyén érzem magam, ha át kell mennem a főúton a gyalogátkelőn, és sajnálom az autósokat olyankor, akiknek miattam meg kell állniuk. És az az érzésem, hogy elkívánnak onnan a pokolba kb. (Kicsit paranoiás ember vagyok)
2014. jan. 11. 12:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért lennék mérges?
2014. jan. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Gábor t ***** válasza:
Neked van elsőbbséged, ...
2014. jan. 11. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 aHermann ***** válasza:

Szia!

Nem vagyok mérges, ha a gyalogos tényleg át is megy a lehető leggyorsabban.

Ami zavar, ha megállok neki, de még akkor is bambul rám, és nem indul el (nincs párhuzamos sáv), vagy néz a másik irányba, vagy keresztbe kasul megy át akár a visszapillantót súrolva.

Egyszer robbantam fel a méregtől (utastársam is), amikor egy 2 sávos útnál (egy irány erre, a másik arra) az ellenkező irányú oldalon álló gyalogosnak álltam meg. A mi sávunkban folyamatosan haladt a forgalom, nála semmi. Mi megálltunk, nagy nehezen elindult, de a kezdő sebessége a mi sávunk közepére elfogyott, pont előttünk megállt, és hátradobta a haját(!!!), majd feltipegett a járdára. Kész agyrém volt.

2014. jan. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, főleg az olyanok, akik direkt lassan mennek, de amúgy ez a szabály, és teljesen rendben van.
2014. jan. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Neked van elsőbbséged, nem kegyelmes urak, amikor megállnak, hanem a szabályt tartják be... ha mérgesek, akkor adják le a jogsijukat, mert idegrottyként nem valók volán mögé.
2014. jan. 11. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:

Nem autós vagyok, úgyhogy csak gyalogosként tudok hozzászólni... :) De ha vigasztal, akkor én is paranoiás vagyok :)

De inkább akkor érzem magam kellemetlenül, amikor tanulóvezetőnek kell átengednie engem... Szegénynek nincs elég baja, erre még én is megjelenek... :)

2014. jan. 11. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%

Ha mögöttem nem jön senki, nem állok meg. Nekem plusz fogyasztás, valamint környezetszennyezés, neki kettő másodperc. Ugyanígy, ha gyalog vagyok, hasonló helyzetben messziről integetek, hogy lemondok az elsőbbségemről, menjen.


Hozzáteszem, ez nem szabályos, de mivel a környezetre is gondolni kell, talán a gyalogosok szemszögéből elfogadható valamennyire, valamint nem is túl gyakran fordul elő, talán kéthavonta egyszer.


Egyéb esetben meg szoktam állni, főleg, ha látványosan sok autó ment el, és nem engedte át senki. Ne érezd magad hülyén, a szabály az szabály, ha a buszsofőr menne keresztbe a zebrán, gyalog, neki is meg kell, hogy álljanak az autók.


Nem szoktam különbséget tenni, hogy sietek, vagy sem, tekintettel arra, hogy ugyanakkora esélyjel siethet a gyalogos is, nekem meg van tartalék az autómban, legfeljebb többet fogyaszt, a gyalogosok viszont önmaguknál ritkán tudnak gyorsabban futni :)

2014. jan. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Krill válasza:

Alapvetően nem, de volt már olyan gyökér aki felhúzott.


A közlekedés társasjáték.

Általában érdemes együttműködni a többi közlekedővel, így a gyalogossal is. Ez azt jelenti, hogy nem mindig az én érdekeimet nézem, hanem a közlekedés egészének az érdekeit. (egyébként az Olaszokat, taxisokat, motorosokat ezért szeretem, mert bár agresszívan vezetnek, de ők értik ezt és gyorsan kapcsolnak, és ha úgy hozza a helyzet akkor mindig kooperatívak)


Pl. ha folyamatos kocsisor van és látom hogy átkelésre vár a gyalogos akkor ráutaló magatartással jelzem neki, hogy el fogom engedni és lassítok.


Ha egyedül vagyok akkor is számítok rá hogy elém léphet, de nem utalok rá és nem szándékozok megállni, mert semmiből nem áll neki megvárni míg elmegyek, azaz számítok rá hogy ésszerűen együttműködik velem, de készülök arra is ha esetlen nem így tenne.


Persze több féle helyzet van ennél, de a lényeg, hogy én együtt működésre törekszem, és elvárom másoktól. Ha ez megvalósul én boldog vagyok, Ő boldog. Ha valaki gyökér akkor haragszom rá. Ha csak simán béna akkor nem haragszom rá csak sóhajtok egy mélyet és inkább megadok neki minden előnyt, csak nehogy veszélyeztessen engem :D

2014. febr. 4. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!