Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül a mai világban...

Mennyibe kerül a mai világban egy B kategóriás jogosítvány megszerzéséhez szükséges felkészítés, a vizsgadíjakkal együtt beleszámolva? 19f

Figyelt kérdés

Hallottam már nagyon sok mindent az árakról. Magánórákra is szükségem lenne, az elméleti és a gyakorlati vizsgához is. A gyakorlati órák, itt a megyémben elég magasak; egy óra kb. 5 ezer forint (nem tudom máshol mennyi, de szerintem ez egy magas ár).

Esetleg az én korosztályom kap még erre valamilyen támogatást?

Igazából nem szeretnék még jogsit, majd csak 2-3 év múlva. Teljesen feleslegesnek tartom, mert anyámnak is és apámnak is van autója, egy harmadikkal már mit kezdenénk!? A sulim itt van a közelben és én nem szoktam eljárni csavarogni.

A szüleim mondogatják, hogy ideje lenne megszereznem a jogosítványt. De minek..?? Különben is, nem állunk amúgy se olyan fényesen anyagilag, én is még nappali tagozatra járok, anyukám elvesztette az állását leépítések miatt... Értem, hogy fiatal vagyok és ilyenkor "illő lenne", de hogy ha nem fogom rendszeresen használni a (harmadik!) autót, feleslegesnek tartom a jogsi megszerzését.

Már azon is gondolkodtam, hogy csak a B AUTOMATA kategóriát választom.



2021. szept. 11. 08:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Ha rákeresel, kijön.

Hiába mondom el, hogy a budapesti árversenyben 230-ból megvan, ha nem könnyen megközelíthető a számodra a helyszín, ahol ennyi.

Ha Kiskunmajsán laksz és ott 300, akkor annyi.

2021. szept. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Értem. És a fizetést illetőleg a 20 év alattiak kapnak támogatást? Olyanról is hallottam, hogy a korosztályom kaphat x ezer forint segélyt. Vagy nincs ilyen lehetőség?
2021. szept. 11. 09:07
 3/15 anonim ***** válasza:
90%

🤦‍♂️

Attól hogy meg lesz a jogsid, még nem kell feltétlenül egy 3. autó... 5 ezer forint manapság egy jó árnak számít, sok helyen már a 6 ezret közelíti. Az árak egyre feljebb mennek, épp ezért érdemes minnél hamarabb megcsinálni. Én 1 évvel ez előtt 4800 forintos órabérrel tanultam, ez volt a környéken a legolcsóbb, miután levizsgáztam, azután nemsokkal emelték meg 5200-ra.

"Támogatás" csak sikeres kresz vizsgánál van, 20 éven aluliaknak és maximum 25 ezer forint. Ezt is csak visszaigényelni lehet, szóval ugyanúgy kifizetsz mindent és ha a feltételek teljesülnek akkor visszakaphatsz 25-öt🤷‍♂️

2021. szept. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
65%

Csináld meg a tanfolyamot minél hamarabb, mert később bánni fogod...


Én pl. most 39 évesen bánom, hogy nem tanultam motorozni, holott már rájöttem, hogy mégiscsak meg tudtam volna tanulni (B-m van, és 22 évesen szereztem, nagyon szeretek vezetni).

2021. szept. 11. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezekből tevődnek majd össze a költségek:


- Autósiskolánál költségek, ebben általában benne van az elméleti, azaz KRESZ oktatás díja (személyes vagy online, mondjuk E-titán rendszerben), vagy akár az elméleti elsősegély anyag ára is.

Példaként ez Pesten 80.000 Ft körül van az egyik iskolában, nyilván nem Pesten olcsóbb.


- Gyakorlati oktatás díja, amire nálatok 5.000 Ft óradíjat írtál. Ezt szorozd be az óraszámmal, minimum 30 óra kell. (Vannak, akik 40-50-60 óránál mennek át a vizsgán.)

Tehát ha átmész az első vizsgán, akkor 30*5.000 = 150.000 Ft.

Az jó, ha nálatok 5.000 az óradíj, Pesten most 6.000, egyes iskolákban már 7.000, folyamatosan emelkednek sajnos az árak.


- Gyakorlati vizsgadíj, amikor a forgalomban vizsgázol.

Ez Pesten most 11.000 Ft.

- Ha nem mész át az első vizsgán, akkor még venned kell órákat (például veszel még 4 órát, 4*5.000 Ft = 20.000 Ft), és megint be kell fizetned a vizsgadíjat.


- Eü tanfolyam a fent megírt első kategóriában nekem benne volt, de ezen kívül el lehet menni gyakorlati oktatásra, ahol megtanulod az újraélesztést, kötözéseket stb.

Ez Pesten 10.000 Ft körül van.

- Majd eü. vizsgadíj, Pesten 8.500 Ft körül.


Egyet értek a 3. válaszolóval, attól még, ha sikeresen letetted a jogsit, nem szükséges egy harmadik autót vennetek, felesleges annyi autót fenntartani, használhatod kölcsönben az övékét. Szintén egyet kell értenem a 3. válaszolóval abban is, hogy folyamatosan emelkednek az árak, minél előbb leteszed, annál jobban jössz ki belőle anyagilag.


Nem tudom, mi a terved 2-3 év múlva, lehet épp főiskolán leszel/dolgozni fogsz, a szüleid valószínűleg azért szeretnék, hogy mielőbb letedd, hogy túl legyél rajta, ne munka mellett kelljen ezzel foglalkoznod.

Esetleg kössetek kompromisszumot, ha ők most akarják, hogy elkezdd, te pedig 2-3 év múlva, egyezzetek ki abban, hogy jövőre, 1 év múlva csinálod.

2021. szept. 11. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim válasza:
100%
Minél hamarabb kezdd el! Lehet részletekben fizetni. Nekem pénteken sikerült a forgalmi vizsgám, minden elsőre meglett, 7 plusz órám volt csupán. Így került az egész 300 000 ft-ba. Azt hiszem van támogatás 20 év alatt az elméleti vizsgára, ha sikerül akkor visszakapsz kb 25000 forintot. Gyakorlati díj nekem 6000 ft/óra. Az árak sajnos csak egyre feljebb mennek, csökkenni nem fog. Szerintem az elméletet csináld meg online, így a tananyagot vissza tudod nézni, én így csináltam szerintem egyszerűbb és kényelmesebb. NE CSINÁLD automata váltósra! Csak abban az esetben ha biztosan tudod, hogy te csak olyat fogsz vezetni! HA automatásra teszel forgalmi vizsgát, NEM VEZETHETSZ sima váltós autót! Ezt beleírják a jogsidba! Sok sikert! 28/N
2021. szept. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom, aktuálisak-e az árak, de nekem ez jött ki.

[link]

2021. szept. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

6: tudom, hogy akkor nem vezethetek váltós autót. Anyukám kocsijával gyakorlok egy pályán és az automata kocsi. Nincs szükségem váltós kocsira, ahhoz, hogy elutazgatok napi 5-10 km-t a városban (nagyon ritkán járok messzebbre), arra nincs szükség váltós kocsira (legalábbis nekem). Jelenleg nincs arra pénzem, hogy megszerezzem a jogsit, a szüleim sem tudnának támogatni. Már elnézést a kifejezésért, de k+rva drága.

Két év múlva fogok végezni a fősulin, addigra talán kormányváltás is lesz és remélem rendeződni fognak a dolgok. Ha nem, akkor így jártam. Legkorábban a nyáron, de két éven belül mindenképp elkezdem.

2021. szept. 12. 21:05
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát a kormányváltásban én is reménykedem.


Motorjogsi és pályamódosítás szempontjából is...

2021. szept. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Kíváncsiságból rákerestem.


Csigavér jogsi 230-ból is meglehet, ( 4ezres vezetésű? autóval).


Egy Pest megyei másik iskolában igényes autókkal és saját tanpályával: 300 ezer kompletten.

De ha VIP-ba kéred akkor 400 ezer. Ekkor egy 10 ezres óradíjú "új" Audival is tanulhatsz vezetni.


Sok függ a 30 órás vezetési óradíjakon is.

Lehetnek MÉG PLUSZ költségek is pl. többlet óradíjak, esetleg hétvégén akarsz vezetni mégis csak. Egy 4-5 éves autó vezetési óradíja 6-7 ezer is lehet. Egy öreg nyugdíjas oktató egy régi autóval 5 ezerért is vállalhatja. De ami olcsóbb ott lehet kevesebb a hely, így 2-3 hónap lehet a 30 óra levezetése.


Most elég felkapottak az autósiskolák, ugyanis tavasszal leálltak.

2021. szept. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!