Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Jó tanácsok vezetéshez és...

Jó tanácsok vezetéshez és forgalmi vizsgához?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kereken két hete vezetek, a mai nap voltak a 17-18. óráim. Egész eddig a pontig a mutató felfelé ívelt, jól fejlődő tendenciát mutattam, egyre több mindenre képes vagyok figyelni és leginkább új hibákat vétek az oktatóm szerint, nem az eddigiekben rekedtem meg. Ma mégis azt mondta (az ezelőtti, a tegnapi dícséretek és általam is jónak érzékelt nap után), hogy a mai, illetve a tegnapi órák azt láttatják, mintha megragadtam volna ezen a ponton, ahol épp vagyok. Legjellemzőbb hibáim a következők:

- kevesebb fordulatszámnál, lassuláskor nem jut eszembe magamtól, hogy visszaváltsak kisebb fokozatra,

- parkoláskor túl sokat agyalok azon, mit, hogyan, merre, hiába jól állok be, ha felgyűlik eközben mögöttem a csigatempó miatt 1-2 autó,

- ebből kifolyólag a párhuzamos parkolásnál túl gyorsan jövök le attól tartva, hogy ott ne várassam meg a többi autóst,

- bátortalanul sorolok be, nem megfelelően felgyorsulva.


Lenne valakinek jó tanácsa a számomra, hogyan tudnék átlendülni és újra olyan jól haladni, mint egészen idáig?



2021. szept. 15. 22:32
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
92%

Jól haladsz, de ne bízd el magad, mert szart sem tudsz. Ez a valóság.


Készülj úgy a vizsgádra, hogy úgyis megbuksz. Egy próbaóra dupla költségen, ennyi.


Megtanulsz vezetni, és közlekedni majd pár év után.

2021. szept. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ezek mind a rutin hiányát jelzik.

Gyakorolni kell, más nem segít.

2021. szept. 15. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Gondolj bele, hogy sok paraszt még több évtized után se tud parkolni. Akkor 20 óra után mit vársz?
2021. szept. 16. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen jo vagy, oktatod csak osztonozni akar (vagy letornia szarvad) Csak gyakorlassal lehet tapasztalatot szerezni. Ne abba remenykedj h 30 ora utan vizsgara mesz, lehet csak 40-50 ora utan, addig meg van idod. Sose lesz 2 ugyanolyan vezetesed, lesznek rosszabb es jobb napok. Fugg attol mennyire vagy formaban, mennyire vwgy faradt, mennyire tudsz koncntralni eppen, oktatod mennyire turelmes, mennyire erzed feszelyeztetve magad melettte, sok a befolyasolo tenyezo..
2021. szept. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Az elsődleges cél jelenleg a sikeres forgalmi vizsga, de azzal tisztában vagyok, hogy az sem fogja még azt jelenteni, hogy egyből jó sofőr lennék utána. Szeretnék papírt kapni arról, hogy egyáltalán a volán mögé ülhetek, aztán édesapámmal az oldalamon sokat gyakorolni és megtanulni “élesben” is jól, defenzíven és rutint szerezve, magabiztosan vezetni. Minden órám után átgondolom a hibáim és azt, hogy mi volt erősségem és az anyóson/tömegközlekedési járművön ülve figyelem a táblákat és hogy hogyan kezeli az autót az, aki irányítja éppen. Ezen kívül próbálom megérteni a kocsit magát különböző videókat nézve, a tengelykapcsoló, a fék és a gázpedál működési elvét abban bízva, hogy így kapcsol majd az agyam, mit-miért használunk, ezen kívül talán már tényleg csak a legfontosabb, a gyakorlás marad.
2021. szept. 16. 08:26
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Hogy èn milyen bènán parkoltam... 3 hibapontos volt... se nem párhuzamos, meg távol is voltam, majdnem húztam egy autót, majd lefulladtam.... Mikor meglett vettem bóját,kimentem az auchenbe, ès megtanultam parkolni.... te menj át a vizsgán,majd a parkolás gyakorlása, kisutcákon, kis forgalommal gyakorolj, ès majd megtanulsz vezetne.... èn kèt ève vezetek, nèha ma is látok olyant hogy gondolkozok hogy mivan.....
2021. szept. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én 3 hónapja vizsgáztam le, úgyhogy még friss a tanulás élménye, és átérzem a helyzeted. Nekem az oktatóm rosszabb alkalmakkor azt mondta, hogy a vezetés tanulása gyakran "2 lépés előre, 1 lépés hátra" módon történik. Szóval a rosszabb napjaid miatt ne aggódj, az a lényeg, hogy a vizsga napján az átlagos teljesítményed elég legyen a sikerhez. Még 20-30 óra, és valószínűleg menni fog. Hajrá. :-)
2021. szept. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tapasztalatok megosztását és a bíztatást is! Nem várok csodát és tudom, hogy csak az én felkészültségemen múlik a vizsga, hisz az a lényege, hogy lássák rajtam: képes vagyok egyedül is megállni a helyem, felelősen és tudatosan kezelem az autót a forgalomban. Ma voltak a 23-24. óráim, végre eljutottam addig, hogy - a kisebb fokozatba váltás kivételével - “érezve”, erőlködés nélkül kezelem az autót. Az információ továbbra is túl sok, nem tudom mikor jön el a pillanat, amikor mindent táblát meglátok majd és felfogok. Illetve az egyívű megfordulásnál mindig meglátom a helyet, ahol szabályosan tudom azt megcsinálni, de a kivitelezésével, hogy ne akadályozzam a forgalmat van némi problémám. Annyira komplex ez az egész, bevallom, soha nem gondoltam korábban így bele.
2021. szept. 20. 14:41
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
egyívnèl az a lènyeg (sztem) lehető legszèlebről elindulni, illetve kivárni.... nem fogod feltartani, mert ahol mrgcsinálod nem lehet záró vonal, innentől megelőznek....
2021. szept. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
100%
Kb. egy hónapja tettem sikeres forgalmi vizsgát, és megértelek. Oktatóm nem akarta elhinni, hogy nem gyakoroltam előtte, mert mindig magabiztos voltam, és jól vezettem (tanulóhoz képest persze). Dinamikus is voltam, maga a jármű kezelés igen jól ment ahhoz képest. Viszont, mindig volt valami apró hibám, ami full véletlenszerűen bukkant elő. Pl. nem vettem észre egy táblát bekanyarodáskor, telezöldes lámpánál volt hogy hibáztam stb. Szóval minden alkalommal ejtettem valami kis apró hibát. Ez egész egyszerűen azért volt, mert túl magabiztos voltam, és minden alkalommal a tökéletesre törekedtem pl. körforgalomba való belépéskor nem akartam vacakolni, ha a legkisebb jelét láttam hogy beférek már mentem is. Magyarul sokszor túl gyors voltam egyes szituációkban, holott nem lett volna muszáj/elvárt. Senki nem születik tökéletes sofőrnek. Ehhez évek, sok gyakorlás kell amíg tapasztalt lesz az ember, de tökéletes akkor sem lesz. Gyakorlatilag fordítva haladtam, mert nem az elején voltam megfontolt és körültekintő, később pedig határozott és dinamikus (ezek mellett persze), hanem pont fordítva. Bár elsőre sikerült minden vizsgám, elhatároztam, hogy egyedül, élesben sem fogok kapkodni. Szóval, ez a jótanácsom, hogy adj időt magadnak, ne kapkodj, és ne akarj tökéletes lenni! Az oktatóm mondta: "A forgalmi vizsga az utolsó óra amin szabályosan fogsz vezetni." Szóval... sok sikert a továbbiakban! :D
2021. szept. 22. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!