Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » A WAZE miért visz végig csak...

Tothp kérdése:

A WAZE miért visz végig csak országúton?

Figyelt kérdés

A Waze aszali gépes verzióján egy Mo-n kersztülviő 400 km körüli távot állítottam be.

A "Fizetős kapuk elkerülése" és az "autópályák elkerülése" funkció ki van kapcsolva. Ennek ellenére végig a pályákat elkerülve, főutakon vezet.

Miért lehet ez?



2021. szept. 19. 09:47
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Azért mert be kell állítani, ha van matricád, hogy milyen fajta és akkor arra felvisz. Alapból fizetős utak elkerülése van a Wazeban. Én jobban szeretem a Google térképet, jobb útvonalon visz engem amerre járok, mint a Waze.
2021. szept. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Beállításokban add meg hogy milyen matricáid vannak. Alapból nincs megadva egy sem, így nem fog autópályára felvinni.
2021. szept. 19. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
60%
Na ezért kell google mapset használni. A waze már elveszítette az előnyét, felesleges.
2021. szept. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

+1 a matrica beállításra.

Megyemazricákat is tudja kezelni, így tenyleg csak ott visznpalyán, ahol kell.

2021. szept. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Waze és Google maps ugyanazt a térképet használják (Google megvette őket).

Ahogy írták, állítsd be, hogy milyen matricáid, egyéb engedélyeid vannak.

Ha még így sem küld fel pályára, akkor forgalmi okai lehetnek.

2021. szept. 19. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

#5: Tévedés. Attól, hogy a Google megvette, még saját térkép adatbázist használ. És általában pontosabb a google maps térképénél.


A waze-nél az az elv, hogy alapból nem visz matricaköteles útra, ki kell választanod, hogy milyen matricáid vannak. A "fizető kapuk elkerülése" opció csak a fizetőkapus utakra vonatkozik.

Sajnos a webes térkép elég korlátozottan működik, a matricákat nem is igazán tudod beállítani. Csak egy olyan trükköt találtam, hogy az url-be beírsz egy adott paramétert és akkor már tervez a matricaköteles utakon is:

[link]

2021. szept. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!