Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért mennek sokan 60-nal az...

Miért mennek sokan 60-nal az országúton, kiváló időjárási viszonyok mellett?

Figyelt kérdés

Nagyvárostó 15km-re lakom. Majdnem minden alkalommal 60-al megyek be és visza fényes nappal, száraz úton azért mert mindig van egy aki úgy gondolja, hogy az rendben van, hogy ő 60-al megy ott ahol 90 a határ. Az út széles, jó minőségű.

A forgalom elég nagy, előzni nem könnyű tehát követjük 60-al az óvatós sofőrt aki mosolyogva vezet.

Kresz szerint nem szabálytalan.

Az ilyen ember lesza.r mindenkit maga körül?

Meg sem fordul a fejében hogy fenntart másokat?



2016. márc. 15. 19:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
61%
Meg lehet előzni. Én pl. jobban szeretem nézni a tájat és a környezetet, ezért lassabban megyek.
2016. márc. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
53%
Szerencsére én csak ritkán, de mégis találkozok ilyen emberekkel. Ők azok, akik lakott területen belül-kívül hatvannal mennek. Én ha nem tudom megelőzni, akkor a közelükbe megyek és rávillogtatok. Hátha kapcsol és belenéz a tükörbe, hogy mögötte nem kis sor alakult ki. Az esetek felében ilyenkor általában egy kicsit belehúz az illető. Én sem értem, hogy mire jó ez, hiszen a 90 km/h sem az a sebesség, amitől annyira félni kellene...
2016. márc. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
53%

Pontosan ahogy mondod, elxarja a többi közlekedőt, mert ő béna, bexari, nézi a tájat, telefonál, akármi.


Ugyan úgy büntetni kéne őket, mint a gyorshajtókat. Sőt, jobban, mert meggyőződésem, hogy amiatt, hogy belekergetnek pár embert az előzésbe több balesetet okoznak, mint aki 101-el megy ugyan ott.

2016. márc. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:

#3

Igen, nekem is ez a problémám a dologgal, hogy veszélyezteti azokat akiknek meg kell őt előzni a forgalmas úton. Ha nincs nagy forgalom nem téma.

Volt már olyan, hogy bekísértünk egy ilyet a városig, lámpánál megálltunk és a mögöttem lévő kocsiból a fickó kiszállt, odament és leüvültötte a fejét a sügérnek.

Durva volt de totál meg tudtam érteni az ingerültségét.

Ne gondolja senki, hogy bármeddig húzhatja a másik idegeit.

2016. márc. 15. 20:40
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha széles az út akkor előzd meg.

Lehet hogy valamit szállít és nem kar vele száguldozni vagy valami baj van az autójával. De vannak öregek akik félnek gyorsan menni.

2016. márc. 15. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 Beviz Elek ***** válasza:
100%

Sok ilyen van, sajnos nem tudsz ellene tenni, meg kell előzni.


Hasonlóan jártam egyszer én is, M2 Dkeszi-Göd, 2x1sáv, hulla fàradtan reggel mentem haza, a gondolataimban csak egy zuhany és egy ágy járt (vagy akár zuhany nélkül ruhában a földön), erre a paraszt autóúton tekeri hol 60nal hol 70nel. A reggeli órákban az M2 tele van, előzni esélytelen, de sajnos én sem tudtam mit kezdeni a gyökérrel.

2016. márc. 16. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

"Ugyan úgy büntetni kéne őket, mint a gyorshajtókat."

Ki és mi alapján szabná ki a büntetést?

A 90km/h a megengedett MAXIMÁLIS sebesség,senki,sehol,semmilyen formában nem írja elő,hogy annyival is KELL menni.Egyébként 1000 féle oka lehet ha vki lassaban megy,ilyenen soha nem problémáztam,3.,parketta és kb 2~3mp alatt megelőzöm.Ennyi.

2016. márc. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
46%

Valaki egyszerűen csak elmegy autózni. Kikapcsolódásként, lazításként. Én is szoktam. És a megengedett maximális sebesség alatt annyival megyek, amennyivel akarok. A 60 még nem indokolatlan feltartás. Mehetne az úton lassú jármű is, max. 25-el, az is teljesen szabályos. És ha nekem ahhoz van kedvem, hogy kikönyökölve 40-el gurulva élvezzem a tájat, akkor leszarom, ha mögöttem valami kérdező-féle idegbajt kap. Majd lenyugszik, és rájön hogy van a kocsiján irányelző és kormány, és kitalálja hogy mire való. Persze pont az ilyenek szoktak előzés után büntető-satuzni (ez tapasztalat)

A közút az én pénzemből is épült, tehát nem más fogja megmondani, hogy mennyivel mehetek rajta. Aki ezen magát idegesíti, az csak az ő baja.

2016. márc. 16. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
43%
Sajnos sok ilyen csiga van.balesetveszélyesek.a java suzukis...
2016. márc. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
43%
Legtöbbjüket el kellett volna kaszálni az orvosin. De koma, haver haverja, vagy adott egy kis borítékot, mindig hoz csirkét, tojást, zöldséget.
2016. márc. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!