Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Első szélvédő csíkos marad...

Első szélvédő csíkos marad ablaktörlés után! Megoldás? Bőv. Lent!

Figyelt kérdés

Nos, amikor esőben vezetek, ablaktörlés után csíkos marad az üveg, olyan mintha olajos, vagy zsíros lenne. Próbáltam már mindenféle ablaktisztítóval (az olcsótól a drágáig), meg ilyenekkel tisztítani, de semmi. Ablaktörlőlapát csere után is ugyan olyan csíkos marad (pedig eredeti, gyári ablaktörlőt vettem). Már semmi tippem nincs, hogy mit csináljak.

Valaki tudja, hogy mi okozhatja ezt, vagy esetleg megoldást tud vki? Előre is köszönöm!


2010. aug. 31. 18:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
Nem csak neked,hanem sokaknak probléma ez..,nekem is!Én ilyenkor pzs-vel végighúzom az ablaktörlő gumit,mert a szennyeződés miatt is húzhat csikossan...
2010. aug. 31. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Csak az a gond, hogy amikor felraktam az új ablaktörlőt, és megtisztítottam az üveget, akkor is ugyan olyan csíkos volt, pedig majdnemhogy "steril" lett az ablak!

A régi kocsimnál meg sohase volt ilyen gond, pedig már 10 éves volt, ez meg csak 3 :S

2010. aug. 31. 18:59
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Van az ablaktörlőn, magán a karon egy rugó, azon kell valahogy állítani, h jobban ráfeszítse a gumit az ablakra, vagy lehet magát a kart meghajlítani még egy kicsit, de ezt inkább ne...
2010. aug. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
67%
Első vagyok...,de nekem csak akkor húz csikossan ha kevés eső van,mondhatni szemerkél!Ha ömlik az eső akkor szép egyenletessen húz!:)
2010. aug. 31. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Na ennek mind1 hogy szemerkél vagy zuhog... Olyan mint amikor egy olajos felületen végighúzok egy vizes kendőt, apró pöttyökben ott marad a víz. De tuti h nem olajos vagy zsíros, mert alapos tisztítás után is olyan marad.

Azt a rugót meg mindjárt megnézem...

2010. aug. 31. 19:12
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Akkor lehet tényleg azzal vana gond,hogy nem fekszik elég rendessen rá az üvegre,és nem feszes,hanem érintőlegessen,lazán törli!
2010. aug. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Hát nem tom, de a rugón nem lehet állítani, a kart meg nem szeretném hajlítgatni. Esetleg kinyúlt a rugó? Bár 3 év alatt nem hinném.
2010. aug. 31. 19:30
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
Alkohollal mosd le a szélvédőt. A fényezést lehetőleg ne nagyon érje.
2010. aug. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Már megvolt régebben, semmi.
2010. aug. 31. 19:46
 10/16 anonim ***** válasza:
15%
Cseréld ki az autót.
2010. aug. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!