Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ha nem világít a gyalogos...

Ha nem világít a gyalogos lámpa, akkor a gyalogosnak van elsőbbsége a zebrán, ugye?

Figyelt kérdés
Át akartam ma kelni a Rákóczi úton, de nem világított a lámpa, így nekiindultam. Már majdnem átértem, amikor egy busz átment előttem kb. egy méterrel (a buszsávban). Aztán a következő emberre pedig egy taxis dudált rá, szintén a buszsávban. Ugye nincs valami titkos záradék a KRESZ-ben, hogy buszsávban nem gyalogolhatok át?
2021. szept. 29. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
Neked volt elsőbbséged.
2021. szept. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Tévedsz! A gyalogos lámpa meghibásodása nem feltétlenül jelenti azt, hogy az autókat irányító lámpa sem működik. Nézzél fel az autókat irányító lámpára, az alapján döntsed el, hogy mehetsz-e. Ha nem világít az sem, akkor, igen, elsőbbséged van, de nagyon vigyázz, mert az autósok nem számítanak rá.
2021. szept. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sárgán villogott az autósok lámpája. A busz lámpát éppen nem figyeltem, nem jutott eszembe, hogy még arra is tekintettel kell lennem.
2021. szept. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
A kérd. voltam.
2021. szept. 29. 22:36
 5/9 A kérdező kommentje:
És mi az, hogy nem számítanak az autósok zebrán gyalogosra? Nekik nem ez a feladatuk, hogy számítsanak rá?
2021. szept. 29. 22:37
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha minden nap 2x elmész ugyanazon a szakaszon megszokod, hogy az adott gyalogátkelőt lámpa védi, így nem számítasz a forgalmi rend változásra. Ez kiemelkedően igaz, ha kettőnél több sávos útról van szó. Ilyenkor a nagy, széles út miatt még kevésbé figyelmesek és méginkább érzik úgy, hogy elsőbbségük van.

Többször láttam már, hogy meghibásodott lámpánál megáll az egyik autós, hogy átengedje a gyalogot, közben mellette elhúz egy másik. Konkrétan nekem is volt ilyen esetem; álltam, és mellettem elment valaki nagy sebességgel.

Szóval, elsőbbség ide vagy oda, ha elütnek te ott maradsz. Szóval ilyen esetekben kiemelkedő óvatossággal menjél át a zebrán.

2021. szept. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
47%
De azok nem azért húznak el, mert megszokásból közlekednek, hanem mert idióta seggfejek. A sárga villogó lámpa figyelmen kívül hagyása pontosan ugyanolyan, mintha a piros lámpát hagyná figyelmen kívül valaki.
2021. szept. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen igen.

Ha nem működik a lámpa vagy sárgán villog, akkor olyan, mintha ott se lenne.


Ilyenkor sajnos nagyon sokan megszokásból közlekednek és nem figyelnek a gyalogosra.

Nem is számítanak rá, vagy azt hiszik tilosban megy.

2021. szept. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Alex Fly ***** válasza:

És mégis, mire számíz egy járművezető a gyalogátkelőhelyen? Tengeralattjáróra?

És attól, hogy naponta több alkalommal jár arra, még igazán észreveheti, ha az a szájonvágott lámpa nem zölden világít, hanem sárgán villog...


Természetesen a gyalogosnak van elsőbbsége.

2021. szept. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!