Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a C kategór...

Miért van az, hogy a C kategória feltétele a 18. életév betöltése, mégis sok iskolánál a jelentkezéshez 21 évesnek kell lenni?

Figyelt kérdés
2021. okt. 9. 14:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kevered a "C-E"-vel?
2021. okt. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

[link]

[link]


Nem, direkt megnéztem, de ez csak C.

2021. okt. 9. 14:53
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Pedig az csak 18. Annyi van, hogy 21 éves korodig, csak Magyarországon érvényes.
2021. okt. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
65%
Ha egy autósiskola pl csak 40 felettieket vállal, akkor csak 40 felettieket fognak oktatni🤷‍♂️ Ez az ő döntésük, keress olyan iskolát ahol oktatnak 18 éveseket is. Én 17 évesen már a rutinpályán vezettem teherautóval, de az oktatóm azt mondta hogy én vagyok a legfiatalabb akit eddig oktatott. Most 18 éves vagyok, már a Gki-t csinálom, hétfőn vizsgázok😁
2021. okt. 9. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Csak a 4-es válasz (2021. okt. 9. 16:33) helyes, mégis az lett a legalacsonyabb hasznosságúnak ítélve.


Jogszabály csak az alsó korhatárt szabja meg (az egyes kategóriáknál mikor kezdhető elméleti oktatás, ha van, mikor végezhető gépjárműkezelési vizsga, illetve, mikor végezhető gyakorlati vizsga).

A képző intézmények vállalkozások, eldönthetik, hogy milyen kategóriákban képeznek, azokon belül mit biztosítanak (pl. biztosítanak-e automata váltós járművet), és például, hogy milyen életkortól vállalják a képzést. Annyi, hogy ez utóbbi nem lehet alacsonyabb, mint a jogszabályban megkövetelt.

Üzletpolitikai döntés. Lehet bosszankodni, ha valakinek a képzés ára, az életkori követelmény, vagy pl. automata váltós járműves képzés hiánya miatt a kedvezőtől sokkal kedvezőtlenebb távolságra kell járnia képzésre, de attól még semmilyen jogosulatlanságot nem követnek el a képzőhelyek. Nincs olyan jogszabály, hogy például mindenféle kategóriát oktatniuk kell, vagy hogy a lehetséges alsó korhatártól fogadniuk kell tanulókat.

Bizonyára nem üres a tanterem, és bizonyára nem mozdulatlanok a tehergépkocsik ott, ahol csak 21 éves kortól vállalnak „C” kategóriás képzést. Valószínűleg van elég tanulójuk, és egy akár külföldre is szállítani tudó korú elől nem veszik el a helyet a koruk miatt csak belföldre alkalmas engedélyt szerzők.

2021. okt. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!