Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Sürgősen hol találok Debrecenb...

Sürgősen hol találok Debrecenben egy műhelyt, ahol hétfő délre kicserélnek egy váltót?

Figyelt kérdés
VW Touareg 2009 3.0TDI automata. A csereváltó már megvan, csak be kellene szerelni. Szűkös az idő, mert hétfő délben indulnom kell németországba. Már beszéltem egy műhellyel, de ennyi idő alatt nem tudják vállalni, pedig egy 50ezres sürgősségi bónuszt is ajánlottam. Akár most is el tudnám vinni az autót, vagy hétfő reggel nyitáskor. Fontos, hogy profi számlaképes szerviz legyen, ne egy útszéli garázs.

2021. okt. 15. 16:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Felejtsd el. Senki nem ekkora marha, hogy ezt megcsinálják neked. És 50 ezer forint, bár nem hangzik rosszul, édes kevés bónusz, hiszen nem csak hogy mocsok sokat kérsz tőlük, de mindezt javarészt hétvégén. Ez nem egy kis munka. "Csak be kellene szerelni" Aha, "csak". Nemhogy a váltó beszerelése nem egyszerű, de a dolgot tovább nehezíti, hogy még ha be is szerelik, jókora esély van rá, hogy nem fogják tudni feltölteni olajjal. Nem úgy működik, mint a motorolaj, hogy lecsavarsz egy kupakot, megbillented a flakont, a többit meg elvégzi a gravitáció. Speciális cucc kell hozzá, ami nagy nyomással küldi be az olajat a váltóval. Anélkül lehetetlen, mert soha nem fogja felvenni az olajat, kizárólag akkor, ha nagy nyomáson lövik bele. Szóval ez a feladat kapásból kilövi az ÖSSZES útszéli garázst (ez legalább pozitív, hisz azokat úgyis kerülni akarod, szóval nézd a jó oldalát), de még a normális, számlaképes szervizek 90%-át is, mivel ez nem a fán terem és nincs olyan szerviz, aki csak úgy vesz egy ilyet csak azért, mert évente egyszer jól fog jönni.


De mindez csak mellébeszélés, hisz már ahogy az előbb is írtam, ezt a munkát senki nem fogja neked elvállalni a hétvégén, főleg nem határidőre. Egész országban nem fogsz ilyet találni, nemhogy egyetlen városban.

2021. okt. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
azért ez bonyolultabb annál, hogy hétfő reggel odaviszed és délre kész. aztán esélyes, hogy valami apró eltérés van a váltók között és gépészkedni kell vele.
2021. okt. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Úgy gondoltam, hogy hogyha egy műhely mondjuk 8helyett 6kor nyitna, akkor 2 szerelő 6 óra alatt meg tudná csinálni, és ezért megérné nekik 2 óra túlóra 25 ezerért.

Akkor mennyi lenne a reális bónusz?

2021. okt. 15. 17:45
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem a "mennyit adsz?" a lényeg, hanem hogy "ennyi idő alatt ezt mégis hogyan?"


Szerintem nézz vonatjegyet inkább, ott is fogy ám az idő, ha jó áron akarsz utazni!

2021. okt. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Fontos, hogy profi számlaképes szerviz legyen,"

Na, ők azok, akik nem vállalnak ilyet zenés felárért sem.

2021. okt. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt ha vállalná valaki az csakis egy zugszerviz lenne ( a Józsi ), mert a hivatalos szerviz nem üzemel hétvégén.
2021. okt. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Hehe, Tuareg.

Nem ez lesz neked az utolsó fejfájásod miatta.

2021. okt. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#7 xarok én rá :D , a német főnököm autója (pontosabban török) csak magyaroszágon szervizelteti, mert itt a márkaszerviz is olcsóbb mint németbe Ahmet sufnija.

2021. okt. 16. 11:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!