Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hétfő reggel fél8kor, kerékpár...

Hétfő reggel fél8kor, kerékpárral az Üllői út Corvin negyed és a Pöttyös utca közt mennyire durva?

Figyelt kérdés

2013. szept. 15. 12:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj a járdán! De tényleg. Életveszély. A kreszben amúgy is úgy van benne, hogyha nem megoldható az úttesten biciklizni, akkor lehet menni a járdán. Ezen a szakaszon csomószor mentem már el álló-sétáló rendőrök között, egyetlen alkalommal se, még csak nem is szóltak. Szóval a sok körúti bringás elmehet a show hivatalba.
2013. szept. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

az ülloi egesz nap nem para...siman mehetsz rajta...

foleg reggel kifele meg tok laza is...:)

vagy menj a jardan mint a nyugdijasok-gyerekek...



nemhiaba ruhellik mar a bringasokat mert a jardan csapatnak meg a h.lye tanacsaiddal erositsd is ezt

2013. szept. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Klinikákig szoktam menni minden reggel bicóval az üllőin, csak most messzebb lesz órám..és tovább nem ismerem milyen. felmérem a helyzetet, aztán ha nagyon para marad a járda.


amúgy nem hülye tanács volt az első se..szerintem személyfüggő hogy valaki mennyire tolerálja az életveszélyt. nem normális dolog, hogy minden egyes reggel és este kockára teszem az életem, mert nem képesek normális bicikliutakat építeni/kijelölni, az autósok egy része pedig rohadtul nem hajlandó figyelembe venni hogy én is csak szeretnék eljutni A-ból B-be, hanem leszorít, ledudál, anyázik, hogy miért az autóúton megyek...persze, tisztelet a kivételnek.

a járdán meg ugye vagy büntetnek, vagy nem, a gyalogos adott esetben nem megy alrébb, mert a járda a gyalogosoké..


köszi a válaszokat

2013. szept. 15. 15:32
 4/4 anonim ***** válasza:

Autóúton ne menj, tilos. Közúton szabad, sőt kötelező. Bocs a kötözködésért, de a városi utak nem az autóké, hanem mindenkié.


Lehúztam párezer km-t már Pesten, úton és bringaúton egyaránt. Bringaúton rendszeresen próbálnak elütni (egyszer sikerült is, a sofőr ott helyben el is ismerte a felelősséget, bár én inkább azt büntettem volna meg, aki a Kőbányai úti bringagyászt tervezte). Vagy nem látnak, vagy keresztbe sz*rják, hogy elsőbbségem van, vagy nem is tudnak róla. Közúton (főleg főutakon) látok és engem is látnak, macisajttal, lámpával védett kereszteződésekben biztonságosabb, mint a zebrán/bringaút-átvezetésen szerencsétlenkedni és tapasztalatom szerint ha az ember igyekszik haladni (na nem a piroson át) és partnerként kezeli az autósokat, akkor kevesebb a konfliktus, mint a bringautakon.


Az Üllőin ritkán járok munkaidőben, de sztem nem lehet gázosabb, mint a Váci, a Kerepesi vagy a Jászberényi.

2013. szept. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!