Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Létezik megkülönböztető...

Létezik megkülönböztető jelzést használó kötöttpályás jármű?

Figyelt kérdés
2021. okt. 16. 07:07
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
19 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
És mégis hogy engedné el ha utolér valamit?
2021. okt. 16. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Majd azt is kérdezd meg hogy van-e ilyen helikopter és repülőgép is.

Szörnyű okos lehetsz.

2021. okt. 16. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
a gyömbérki vonat
2021. okt. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok értelme nem lenne, így szerintem nincs.

Viszont figyelmeztető jelzéses van:

[link]

2021. okt. 16. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Nem. Trolibusz sem, metró sem, sőt lift sem, de talicska sem, mielőtt mindenre feltennéd a kérdést, ami kerekeken gurul, vagy kébelen lóg...
2021. okt. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
#5 Megkülönböztető jelzéses sílift? Sürgős sísérültekhez.
2021. okt. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
84%
Létezni létezik. Csak éppen ezek tudtommal kétéltű járművek, és a megkülönböztető jelzés pont nem a kötöttpálya, hanem a közút miatt került rájuk, ugyanis ott még értelme is van. Egyébként a különböző baleset-elhárítási segélykocsikról beszélek nagyvasúton, azoknak jellemzően vannak vezetőkerekei, amikkel tud kötöttpályán is közlekedni, és van megkülönböztető jelzésük. Szóval hiába tűnik rételmetlennek a kérdés, a nagy mellényű előző válaszolók kellően magabiztosan állítottak valótlanságot :D
2021. okt. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
48%
7/7-nek nincs igaza, ugyanis a megkülönbdöztetett jármű mint mentő, tűzoltó, rendőrség, piros és kék fénnyel közlekedik, amíg a kötöttpályán is közlekedő műszaki vasúti segélykocsik villogó sárga lámpát használnak, de az nem megkülönbdöztető, hanem figyelmeztető jelzés!
2021. okt. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
8-as, vagy nincs igazad, vagy én vagyok színvak. Utóbbit nem hiszem, mert van érvényes II-es csoportos alkalmasságim. Ugyan élesben vonulni még nem láttam ilyen járművet, de álló helyben többet is, és az összesen ott volt a kék villogó.
2021. okt. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
48%

Nagymellénykéző okoska: azok közúti járművek, amik tudnak szükség esetén kötött pályán is közlekedni. Láttam már olyat, hidd el.

Szóval visszanyalt a fagyi, mert a nagy pofáddal és mellényeddel semmit nem mondtál.

2021. okt. 17. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!