Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mit csináljak? Jó pár éve van...

Mit csináljak? Jó pár éve van jogsim, vezettem is akkoriban, de azóta sem. Nagyon félek, nemtudok mindenre odafigyelni az izgalom miatt.

Figyelt kérdés

Olyan sok idő telt el, már nem is tudnék vezetni, de nagyon szeretnék, és praktikus is lenne.

Gyakorolnom nincs kivel, autó lenne. Kérlek segítsetek!


2010. szept. 3. 18:54
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Most miért izgulsz? ne izgulj!:)


Első alkalommal mindenképpen menj el valakivel! Nem kell órákat vezetni, elég a 10-15 perc is... utána meg egyedül, de óvatosan, mellékutakon.


Ismerős terepen menj, és igyekezz figyelni a táblákat is.

Behajtani tilos/mindkét irányból behajtani tilos/egyenlő rangú kereszteződés/főútvonal (vége)/elsőbbségadás kötelező táblákra különösen figyelj - no meg a jobbkéz-szabály betartására is, ha olyan a forgalmi helyzet.


Többsávos utakon ügyelj az ökör kétkerekűekre, háromsávos úton meg arra, hogy a középső sávba mindkét irányból átválthatnak.


Ha nagyon-nagyon régen vezettél, akkor lehet, könnyebben fulladsz le, úgyhogy játssz a kuplunggal is (centiket araszolj, miközben lenyomod,ill csúsztatod a pedált).


Hirtelenjében ennyi jutott eszembe:) Kitartás!

2010. szept. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

"Gyakorolnom nincs kivel, autó lenne. Kérlek segítsetek!"


Nem vagyok oktató, és nekem is csak 3 éve van jogsim, de nagyon sokat vezettem már külföldön is 2000km-nél járok, itthon meg még több. Szívesen segítek ha arról van szó. (ingyé)

2010. szept. 3. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Minden városban van autósiskola. Menj be, és kérj gyakorló vezetést. Kicsivel olcsóbban, mint a rendes óradíj, oktató mellett jöhetsz vissza a gyakorlatba.
2010. szept. 3. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 nako ***** válasza:
Ha nincs kivel, sztem is menj be egy autósiskolába. Igaz pénzbe kerül, de szakember segít, az oktatóautóban pedig van pótpedál is (azért így biztonságosabb).
2010. szept. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én is jó 5 évvel ezelőtt vettem egy új kis Fiatot,de dillemába voltam,mert én vagy jó 20 éve nem vezettem.Igaz a táblákat ismertem,mert mindenhova kerékpárral jártam.Egy Autósiskolát felhivtam és kértem adjanak egy oktatót aki fiattal jár.Kaptam is,de mikor beültem azt sem tudtam hirtelen melyik a fék és melyik a kuplung.Elmagyarázta a változásokat,és kb 8 órát vezettem,de bevitt a sűrűbe délután 4 után,este.Végül azt mondta,3o-án nyugodtan eltudja hozni a szalonból az autót,igaza volt.Ott is megmutatták,hogy mi micsoda,pár kört tettünk és kész.Nem mondom,hogy könnyű volt annyi év után,de már nincs gond.Huszezernél tartok.Kell valaki előszőr,mert másképp nem megy,de én sem vagyok már fiatal.
2010. szept. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Szia. Nálam ugyanez a helyzet! 5 éve van jogsim, s kb ennyiszer vezettem! :)

Kaptam egy autót, szóval muszály újra belejönnöm. Ajánlottak egy okatót 2500ft/óra, jövő héten kezdek. Amikor felhívtam tök normális volt, mondta ne izguljak, először városon kívülre megyünk, aztán fokozatossan be a városba. Gondolkozzak olyan uztvonalakon, amiken többször fogok járni, s ha azt begyakoroljuk, utánna már máshol sem lesz gond.

Már nagyon izgatott vagyok, hog ymilyen lesz! :)

Neked is sok sikert!

"A"

2010. szept. 7. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek, én is keresek egy oktatót, és majd beszámolok a fejleményekről
2010. szept. 7. 12:14
 8/9 anonim válasza:

Utolsó vagyok! Múlt héten vettem 4 órát, és nagyon sokat segített! De tényleg! Persze még azért van mit gyakorolnom( pl.visszaváltást), de már megy oktató nélkül is.

Neked is sok sikert!

"A"

2010. szept. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Ahogy a többiek is irtak már csak azt tudom ajanlani neked hogy ülj be nekem az valt be ha egyedul de akar olyannalnis ulhetsz akiben megbizol es nem feszenksz mellete. És meny meny meny minél többet. Eleinte esténként és lehetőleg ne a legnagyobb forgalomba. Ajanlom ha legeloshor kerulod a lampakatnis igyekezz nem lefulladninés akkor nem lesszel streszben se. Én jogsi utan 1 evig nem vezettem nem volt kocsink de abszorult eszembe jutot minden hal istennek.

Remélem tudtam segiteni. 24F

2017. dec. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!