Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mostani elkezdett érdekelni...

Mostani elkezdett érdekelni egy bizonyos téma. A vízi úton történő kereskedelem, szállítmányozás, egyáltalán ezen a téren lévő fejlesztések, hol tartunk benne, megéri-e vele foglalkozni, milyen jövője van, mik a jelenlegi hibák ?

Figyelt kérdés

Igazából elkezdett érdekelni, hogy hogyan lehetne ezt a részét is kihasználni a dolgoknak...

Az a helyzet, hogy még elég új vagyok a témában, minden ilyen információra vevő lennék.

Esetleg van itt olyan, aki ilyesmiben mozog ?

Tehát régebben hogyan mentek ezek a dolgok, most hogyan mennek, ugye mint mondtam, van-e benne jövő ?

Mit csinálnak rosszul, ami nagyon szembeötlő...


Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Talán megérné erre felé kacsintgatni, tovább tanulni...

Bocsi, ha nem annyira pontos a megfogalmazás :D


22/L



2021. nov. 4. 15:11
 1/6 anonim válasza:
Folyami vagy tengeri? Van különbség a kettő között.
2021. nov. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Regényt lehetne írni.

#1 rátapintott a lényegre. De inkább úgy kérdezném, hogy kontinensen belüli (jellemzően folyami, esetleg tavi), vagy kontinensek közötti


Folyami szinten rosszul kihasznált és nehézkes, fejleszteni kellene környezetvédelmi szempontok miatt legalább, de széles problémakör, hogy ez a modalsplit téma.

Tengeren kb az egyetlen alternatíva tömegárura. De a vasút kezd teret nyerni, ahol lehet (Európa - Kína)

2021. nov. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazából Magyarország folyói-tavaira gondoltam, tehát az itthoni körülményekre.
2021. nov. 5. 14:01
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Országhatáron belül felejtős úgy ahogy van az egész.

Tisza érdemi szállításra nem alkalmas. Dunán gyakorlatilag két komolyabb teherkikötő van.

Tavi hajózás nulla és nincs érdemi igény sem rá, ráadásul a Balaton sem alkalmas erre

2021. nov. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Magyarországon belül ennek nincs sok értelme, amit kell azt megoldják közúton vagy vasúton, mert mindkettő sokkal gyorsabb. Kontinensi szinten még azt mondom okés, mert a vízi szállítás olcsóbb, de csak akkor alternatíva, ha a sebesség nem számít. De ez egy eléggé elhanyagolt terület, az EU is inkább a vasutat nyomja. A folyók járhatósága is eléggé függ az időjárástól (vízállás), és ez a Dunára is nagyban jellemző.


Ha vízi áruszállítás, akkor a tenger- vagy óceánjáró hajózásnak van sokkal nagyobb szerepe.

2021. nov. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Tanulj logisztikát. Én technikusnak tanulok, vannak érdekes részei.
2021. nov. 7. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!