Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Miért hajtanak be sokan a...

Miért hajtanak be sokan a lámpás kereszteződésbe úgy, hogy nem tudnak kihajtani belőle?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, mikor zöld lámpánál elindul, de úgy hogy már induláskor jól látszik hogy nem fog tudni beférni és kihajtani a kereszteződésből, mielőtt pirosra váltana neki a lámpa. Utána áll keresztbe az úton, és nem tud menni ő se, meg azok se akiknek zöld lenne.

Vagy a tipikus, mikor áll a sor és nem hagyják ki a kereszteződést, így aki balra kanyarodna, az nem tud.


Ez miért jó? Előbb érnek oda a céljukhoz, ha 2 méterrel előrébb várakoznak ugyanannyi időt? Miért csinálják?


Plusz ez egy kiegészítő kérdés, de ehhez kapcsolódik: a kereszteződést azt hiszem a kresz szerint is szabadon kellene hagyni. Mi a helyzet a kapubejárókkal?

Arra gondolok, hogy nekünk áll a házunk előtt a dugó elég gyakran, mert kicsivel odébb gyakran vannak munkálatok és egy forgalmas kereszteződés is, sokszor visszadugul az a sáv. Ha a másik irányból érkezünk haza, akkor nem tudunk bekanyarodni a saját házunkhoz, mert nem hagynak ki helyet a dugóban állók, miattuk mi állunk velük szemben a másik sávban, mögöttünk meg feltorlódik egy újabb dugó.... erre mi a megoldás? Szabályozza ezt a kresz?


2021. nov. 11. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

A kérdés első részét kihagynám, mert csak egy kérdésbe bújtatott frusztrácó. Esetleg kérdezd meg őket.


A kiegészítő kérdésedre: forgalmi okok miatti megállás során nem kell szabadon hagyni a kapubejárót. Érdekes lenne egy dugóban minden kapubejárót szabadon hagynának.

Megállsz, indexelsz, aztán beenged valamelyikük. Ennyi.

2021. nov. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

#1

Szívesen megkérdezném, hidd el, viszont nem nyomnám meg emiatt a vészjelzőt a buszon, hogy a nyílt utcán engedjen leszállni, két megálló között.


"Megállsz, indexelsz, aztán beenged valamelyikük."

Természetesen ezt szoktuk csinálni, de rengeteg ideig tart és rossz érzés dugót okozni a másik irányba is. :(

2021. nov. 11. 14:47
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden ilyen "beragadót" simán megbüntethetne a rendőr, mert fel kell tudni mérni a helyzetet. Tehát a KRESZ szerint csak akkor hajthat be a kereszteződésbe, ha azt a zöld lámpa idején belül el is tudja hagyni.


A János kórháznál jövök át minden nap 2x - és borzasztó a helyzet.

Ha odaállítanának egy rendőrt, súlyos százezreket kaszírozhatna minden nap....

2021. nov. 11. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

Tegyük hozzá vannak rohadt szerencsétlenül megtervezett-kivitelezett kereszteződések, ahol hirtelen be lehet ragadni. Vagy pont az, hogy ha nem túrod be a kocsit erőszakkal, akkor a következő zöld lámpánál esélyed sem lesz elindulni sem.


Ettől függetlenül a többség szimplán azért csinálja, mert önző paraszt. És pont a fenti miatt ez egy öngeneráló folyamat, hogy mindig 1-2-vel több kocsi próbál beférni ezért a másik már el sem tud indulni, csak mikor már sárgul a lámpa, aztán ő is beragad és utána tőle nem tudnak elindulni.

2021. nov. 11. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Kapubeálló neccesebb, mert ilyen erővel sehol az úton nem állhatna meg autó, mert mindenhol útban van valakinek.
2021. nov. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem a nagy része nem paraszt, csak bamba és nem lát a másik féklámpáján túl.
2021. nov. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én például vállalom , hogy ha épp a közvetlen előttem zajló események kötnek le (mondjuk imbolyog mellettem egy bringás, átsorol valaki, stb.), akkor bizony nem biztos, hogy a kereszteződés túlfelét figyelem behajtáskor, aztán nézek , hogy hoppá, nincs hova menni. Ugyanez , ha furgon mögött megyek a lapos kocsimmal. És igen, vannak helyek, ahol igazából soha nem ürül ki a kereszteződés, így vagy beállsz keresztbe, vagy megvárod az estét ott ahol vagy.


Ezzel együtt természetesen kerülöm , amennyire tudom, hogy beragadjak, de ez nem mindig egy jól informált döntés kérdése és különösen nem szándékos parasztság részemről.

2021. nov. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#7

Köszönöm, kb ilyesmi magyarázatokra voltam kíváncsi. Ment a zöld.

2021. nov. 12. 08:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!