Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » LIME rollerrel Budapesten már...

LIME rollerrel Budapesten már csak a térképen P betűvel jelölt parkolóhelyeken szabad leparkolni?

Figyelt kérdés

Nekem a nagykörút széles járdáján, egy teljesen nyugis helyen nem engedte a parkolást, hanem el kellett mennem egy kis utcába, ahol egy egészen szűk járdán tudtam csak lezárni a rollert, ahol egyérelműen akadályozta a gyalogosforgalmat.

Ebben mi a logika?

Épp az volt a lényege a rollernek, hogy bárhol ott lehet hagyni.

Így nincs értelme, hogy még külön fizessek azért, hogy odarorrellerezzek egy egyébként tök értelmetlenül kijelölt parkolóhelyhez.



2021. nov. 18. 11:31
 1/9 anonim ***** válasza:
65%

Épp ideje lenne szabályozni, mert nagyon nem normális, hogy úton-útfélen szanaszét dobálva ott vannak a rollerek...


[link]

2021. nov. 18. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
nemrègiben a körúton a közúton, eldötve majdnem àthajtottam rajta. Ezert igen szabàlyzàs kell. Nem azzal van gondom hogy X helyre leteszi. Ha normàlisan van lerakva senkit nem zavar. Ha àthajtok rajta azèrt lett volna kàrom. Azt ki fizeti meg?
2021. nov. 18. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

#2

Erre jó megoldás lenne, ha az utazás végén készíteni kellene róla egy képet, hogyan tetted le, ha pedig az út közepén van és nincs róla kép/láthatóan te tetted le rossz helyre, akkor az 5000 forintba kerülne, akárcsak a Bubinál. A kép azért kellene, hogyha nem te tetted le rossz helyre, akkor legyen bizonyíték.

2021. nov. 18. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Végre leszabályozzák. :)

Jó múltkor saját szemmel láttam, hogy az Árpád hídon (az északi, biciklis járdán) a kissé frusztrált és dühös futársrác leszállva a bringájáról 3 ilyen szart is a Dunába hajított. :)

2021. nov. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A srácot miért nem dobtad utánuk? Most kûrva jó , hogy ezek az akkus szarok szennyezik a Duna vizét. Nyilván 3 ilyen önmagában nem okoz nagy szennyezést, de ki tudja, mennyit dobtak már dühből vagy úgynevezett poénból a vízbe ? Nem ez a megoldás.


A BKK már dolgozik a mikromobilitási pontok kijelölésén, ezeken lehet majd csak letenni a rollereket (is).

2021. nov. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Ja, szabályozni kellene, ezzel én is egyetértek, de épp azt magyaráztam, hogy egy teljesen széles járdára (ahol senkit sem zavart volna) nem engedtek parkolni, viszont egy szűk járdán ahol két ember is alig fér el egymás mellett, oda lehetett parkolni.


Ilyen szabályozásra gondoltatok?

2021. nov. 19. 18:28
 7/9 anonim ***** válasza:
nem. kb kihelyezett tàrolok. Elfèr benne 15-20 db. oda lehet vinni. kb 5-10-15 percre egymàstól. Talàn a bicikliknek van is ilyen.
2021. nov. 19. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mikromobilitási pontok kellenek egymástól maximum 500 méterre szerte a belvárosban, ahova a rollereken kívül le lehetne tenni a Bubi bicikliket is. Ezek helytől függően 3-4 autónyi helyet foglalnának az úttest szélén, de korláttal leválasztva az úttól.
2021. nov. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#5: Azért nem, mert kicsit érdekes látvány lett volna, hogy vészfékez a külső sávban egy kék Citaro csuklós, majd kiszáll belőle egy ~100 kilós tüskehajú sofőr, és lever két-három nagy pofont a 46 kilós futársrácnak.

Inkább csak a légkürtöt nyomtam, s mikor odanézett, egy hatalmas lájkot mutattam neki.

Ugyanis a családdal mi is szoktunk arra bringázni, és tényleg rohadtul zavaró az "ottfelejtett" roli.

#4 voltam.

2021. nov. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!