Ahogy a legtöbb weboldal az interneten, ez a webhely is cookie-kat használ, melyekre szükség van a weboldal teljes működéséhez. Weboldalunk böngészésével Ön elfogadja a cookie-k használatát. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Közlekedés » Egyéb kérdések

A kérdés

A sárgával jelölt autópálya-szakaszt használhatom-e a kocsimmal. Ha csak Komárom-Esztergom-megyei ill. Pest-megyei matricám van és Fejér-megyei nincsen?

[link]

A kérdés az térképen látható M1 szakaszra vonatkozik, amit sárgával jelöltek. Ez a szakasz Fejér-megyéhez tartozik egyébként, de a sárgával jelölt részekre a szomszédos megyék matricáit is lehet használni bizonyos feltételekkel, de ezt nem tudom mit jelet.

Keress kérdéseket hasonló témában: megyei matrica

2015-01-01 08:05  Privát üzenet  Tetszik 

A válaszok
1 2 3
-nem használhatod,de ez értelemszerű

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/24Időpont 2015-01-01 08:11 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

szerintem igen

szerintem, csak egy kicsit kell használni az agyadat hozzá és értelmezni kell a kérdést

# 2/24Időpont 2015-01-01 08:20 Privát üzenet
hülyeség az egész, ők sem tudják. Hivatalosan megkérdezték őket újságírók tegnap és azt válaszolták, hogy a trövény hatályba lépéséig nem tudnak válaszolni. Vagyis a hatályba lépés előtt 5 órával még foglmuk sem volt róla, hogy mi fog életbe lépni. Ez a törvény egyszerűen egy értelmezhetetlen hülyeség, egy sarcolás, és egy teljesen dilettáns módon kitalált dolog.

A válasz 40%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 55%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/24Időpont 2015-01-01 08:22 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

ha Pestről jövök Komárom felé és pesti matricám van, akkor Bicskéig mehetek?

ha Komáromból megyek Pestre, és csak komáromi-megyei matricám van, akkor Bicskéig mehetek?

Ha van pesti és komáromi matricám, akkor mi van?

# 4/24Időpont 2015-01-01 08:27 Privát üzenet
"szerintem igen

szerintem, csak egy kicsit kell használni az agyadat hozzá és értelmezni kell a kérdést"

Neked is csak egy kicsit kell használni az agyadat és értelmezni ami a jelmagyarázatban le van írva!

Nem az va oda írva, hogy "Jelölt megyei VAGY irány szerinti szomszédos megyei matricákkal használható", hanem az, hogy "Jelölt megyei ÉS irány szerinti szomszédos megyei matricákkal használható"

A te értelmezésed szerint Veszprém megyei "matricának" nem is kellene lennie, hiszen azt a szakaszt Fejér és Somogy megyei fizetéssel lehet használni, pedig nem! A kormányszóvivő napok óta azt papolja, hogy milyen jó lesz, mert a Balatonra elég lesz 20 ezerért 4 "matricát" venni. Így Siófokig kell a Pest-Fejér-Veszprém-Somogy megyei útdíj.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/24Időpont 2015-01-01 08:44 Privát üzenet
"ha Pestről jövök Komárom felé és pesti matricám van, akkor Bicskéig mehetek?"

Nem, akkor Herceghalomig mehetsz.

"ha Komáromból megyek Pestre, és csak komáromi-megyei matricám van, akkor Bicskéig mehetek?"

Nem, akkor Tatabánya-ővárosig mehetsz.

"Ha van pesti és komáromi matricám, akkor mi van?"

Akkor az van, hogy Tatabányánál lehajtasz és kerülsz egy rövidet Zsámbék felé, majd Herceghalomnál felhajtasz. Vagy megveszed a Fejér megyei "matricát" is.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/24Időpont 2015-01-01 08:48 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Pl, ha Tatabányáról el akarok jutni a bicskei csomópontig autópályán, akkor kell a fejér-megyei matrica is?

# 7/24Időpont 2015-01-01 09:18 Privát üzenet
Ott a válasz a jelmagyarázatnál(utolsó sor): Ha megvan a szomszédos(Pest és Komárom megyei) matrica, akkor használhatod a Fejér-megyei nélkül!

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/24Időpont 2015-01-01 09:49 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

félek, hogy nem

# 9/24Időpont 2015-01-01 10:03 Privát üzenet
Rejtvényjáték 728x90
Ha félsz, akkor ne indulj útnak!

A válaszíró 74%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/24Időpont 2015-01-01 11:28 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Autópályán lehet kerékpárral közlekedni?
Kamionosok, árufuvarozók, útonlévök! 1-es (E65) Prága és 7-es Drezda felé vezetö autópályáknak milyen a minösége? 2-éve jártam arra, akkor nagyon rossz volt! Rázott, fel volt..
Ha Vácról indulok Hegyeshalomba, mennyi útdíjat vagy autópálya dijat kell fizetnem,? És hol kell fizetni?
Megyei autópálya-matricát lehet már vásárolni?
Meg tudom-e nézni a rendszámom alapján valahol/valahogyan, hogy van-e autópálya matrica váltva az autómra?
Ha jeges a sima út, akkor autópályán lehet matrica nélkül kocsival menni?

Kérdések a Közlekedés rovatbólKérdések az Egyéb kérdések rovatból

Minden jog fenntartva © 2017, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Sitemap | Médiaajánlat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelmi szabályok | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu