Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Hol van menetrend az új BKK...

Hol van menetrend az új BKK hajóhoz, amit ma bocsátott vízre Karácsony Gergely? 🚢

Figyelt kérdés

Tavasszal ugye megszüntették a BKK hajókat, de szerencsére most újat tudtak forgalomba állítani. Van ehhez valami menetrend?

[link]



2021. nov. 21. 19:41
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de azt hiszem, hamarosan valamelyik bakiparádéban benne lesz, ahogy a Geri beleesik a patakba és nyűszít, hogy segítség, nem tudok úszni! :D
2021. nov. 21. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Van arról valami kimutatás, hogy melyek voltak azok a közlekedési útvonalak, ahol a BKK hajók felvették a versenyt a felszíni járatokkal? Lehet viccelődni ezen, de emlékeim szerint talán a Jászai Mari tér - Batthyány tér szakasz volt az egyetlen, ahol ugyanannyi idő alatt lehetett eljutni hajóval, mint felszíni közlekedéssel.
2021. nov. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Nyugi,geri nemsoká bejelenti hogy a gonosz Orbán u-boot tengeralattjárói használhatatlaná tették az új hajókat.
2021. nov. 21. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

#2 Itt nem ez volt a lényeg, hanem hogy egy olyan keresztirányú közlekedési lehetőség volt a Duna mentén, amivel a két partot is összekötötték.

Kisebb szakaszokon találsz alternatívát, de mondjuk ha át is akarsz jutni a Dunán ÉS még É-D irányba is haladnál, ott már nem biztos.

Amúgy inkább a turizmus szempontjából volt jelentős a hatása. Én is mentem már úgy gyerekekkel Budapestre, hogy direkt a BKK hajó volt az egyik célpont, mert éppen elég hajóút volt egy osztálykirándulásban és elvitt dél-Budáról északra.

2021. nov. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen, de iszonyat lassú. Én anno kerestem alternatívaként, hogy hol érdemes utazni vele, de tényleg az volt, hogy sehol sem volt versenyképes más felszíni közlekedéssel. A legtöbb helyen a hajóállomás közelében nem volt más tömegközlekedési eszköz. Egyedül tényleg déli irányban a Jászairól a Batthyány térre lehetett eljutni vele gyorsabban, bár ott is az volt, hogy a hajóállomás jelentős távolságra volt a többi tömegközlekedési eszköztől. Illetve a hajóknak emlékeim szerint minden esetben köröket kellett leírni a kikötőbe beálláskor, mert úgy vannak kialakítva, hogy csak egyik oldalon volt lehetséges a beszállás.


Ha valaki sétahajózni szeretne ma is van szerintem alternatíva, és az sem biztos, hogy jövőre nem fog újraindulni a szolgáltatás. Illetve télen korábban is jelentősen csökkent a menetek száma.

2021. nov. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#5 Igen, ez jogos. Viszont amikor az a fő mantra, hogy legyen ingyenes a tömegközlekedés meg váltsuk ki az autót közösségi közlekedésre stb. akkor nem az kellene legyen a gond, hogy van egy plusz közlekedési lehetőség amivel legalább keveseknek lehet kedvelhető alternatívát nyújtani. Akik a hajóval utaztak azok abban az időben nem használtak más tömegközlekedési eszközt, így azokon maradt hely a többi utasnak, vagy nem autóba ültek helyette a város belsejében és ennyi. Egy kétmilliós városban ahol a turizmus meghatározó bevételi forrás, ott ennek bele kellene férnie.
2021. nov. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%

6-os, ne vicceljünk már. Annyira, de annyira minimális volt a normál napi hivatásforgalma e járatoknak, hogy annak nulla hatása volt más járatok telítettségére. Természetesen a Dunát be kell vonni a közösségi közlekedési hálózatba, de nem ilyen féltökű városnéző hajókázós megoldásokra kell elkölteni ugyanazt a pénzt, amiből utasok ezreinek a napi utazását is lehetne segíteni. Ugyanilyen összegből egész városrészek közlekedésén lehetett volna gyorsítani például korszerű forgalomtechnikai megoldásokkal, sok kis lépésből, pl. tömegközlekedési eszközök előnyhöz juttatásával. Nem, ehelyett hajókázott vasárnap a család.


Nem az a baj, hogy voltak ilyen hajójáratok. Az a baj, hogy mi nem volt e hajójáratok költsége miatt. Ezt kell megérteni !

2021. nov. 22. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!