Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Ittas vezetésért bevonták a...

Ittas vezetésért bevonták a jogosítványom, a véralkohol szintem 1,22 volt, illetve neki mentem egy villanyoszlopnak is ami kidölt. Mennyi időre veszik el a jogsim kb, illetve milyen bírságra számíthatok?

Figyelt kérdés

2021. nov. 29. 10:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Amíg a büntetőeljárás tart, addig biztosan. Sok esetben ez több időt jelent, mint maga a büntetés, emiatt elég nehéz megsaccolni. Hiába kapsz pl. fél évet, ha az eljárás 2 évig tart, akkor 2 évig lesz bevonva.


A pénzbüntetés szintén sok mindentől függ.

2021. nov. 29. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Ez már a bűncselekmény kategória, valószínű több évre. De örülj ha ennyivel megúszod, ilyenért gyakran felfüggesztettet is osztogatnak, ha voltál már büntetve akkor kisebb letöltendőt.
2021. nov. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
97%

0.25 fölött már bűncselekmény. 1.22 nagyon magas.

Évekig nem fogsz vezetni

2021. nov. 29. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
3/3: Az a légalkohol szint amiről beszélsz, nekem az 1.22 az a véralkohol ami 0.5-töl bűncselekmény.
2021. nov. 29. 11:52
 5/19 Vortrex ***** válasza:
100%
1 évre biztosan, ami meg egyenlő azzal, hogy érvénytelenítik, és újra meg kell szerezned. Ezen felül simán 2 évre eltilthatnak a vezetéstől.
2021. nov. 29. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
#4 Akkor a véralkoholszinted viszont magasabb volt, az magasabb mint a légalkoholszint kivéve közvetlen ivás után. A váralkoholod 2 felett is lehetett.
2021. nov. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Az #1 nagyon jól írja. Nekem májusban vették el a jogsimat. Nem baleseteztem, pontok gyűltek ki. Még mindig nem kaptam meg a határozatot, hogy pontosan mi is lesz a következménye, hogy mikor csinálhatom újra a jogsit. Májusban félreállítottak, bevittek a kapitányságra, elvették a jogsimat, és annyit mondtak, hogy majd érkezik a levél a részletekkel. Még mindig várom. Azóta voltam bent, azt mondták, hogy várjak még, nem született döntés. Nem igazán értem, hiszen ezek egy kaptafára mennek, mindig ugyan az a büntetés, nincs mit gondolkodni rajta... Szóval emiatt nálad sem lehet konkrétan megmondani, hogy mennyi idő lesz.
2021. nov. 29. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%

(Nem értem azt, hogy „1 évre biztosan, ami egyenlő azzal, hogy érvénytelenítik”; illetve, hogy „hogy mikor csinálhatom újra a jogsit”.


Vagy határozott időre tiltanak el valakit a vezetéstől – esetleg kategóriától –, vagy véglegesen.

Ha véglegesen, akkor nem szerezhet új jogsit, soha.

Ha határozott időre – legyen az akár több év is –, akkor visszakapja az engedélyt, nem érvénytelenítik. Annyi, hogy akkor lehet, hogy kell új egészségi alkalmasságit csináltatni, mert az lejárhat addigra, akkor újat kap.


Ittas vezetés miatt történt vezetéstől eltiltás esetén mindenképp utánképzésen kell részt venni, az onnan kapott igazolás szükséges ahhoz, hogy visszaadják az engedélyt, nem elég, ha lejár az eltiltás.


A vezetői engedély bevonása csak formai dolog, alapja a vezetéstől eltiltás. Az eltiltási időtartamot az elvétel, illetve leadás napjától számítják.)

2021. nov. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 Vortrex ***** válasza:
47%

[link]


Ha 1 évnél több időre eltiltanak a vezetéstől, akkor az mellé jár a jogosítvány elvétele. Jó reggelt.

2021. nov. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 Vortrex ***** válasza:

Ha 1 vagy annál több*


Így helyes

2021. nov. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!